Angle down Atgal

Geomokslų olimpiada parodė niekur neaprašytą gamtos mokslų pusę

Pernai iš Tarptautinės geomokslų olimpiados bronzą parsivežusi ir šiemet antrąją vietą Lietuvoje laimėjusi kaunietė Gabrielė Tijūnaitytė pasakoja, kad ši olimpiada padėjo į gamtos mokslus pažvelgti visiškai kitomis akimis.

„Geomokslai yra sritis, kuri apjungia geografiją, fiziką, matematiką, chemiją ir kitus gamtos mokslus. Tokio žinių komplekto mokykloje nesiūlo nė vienas dalykas atskirai“, – išduoda abiturientė.

Užduotys keičiasi

Pasak G. Tijūnaitytės, pernai olimpiadoje teorinės užduotys buvo labiau diferencijuotos, šių metų abiejuose olimpiados etapuose, visos užduotys apjungė ir susiejo visas gamtos mokslų sritis.

„Man visada patiko gamtinė geografija, tačiau besiruošdama tarptautinei žemės mokslų olimpiadai greitai supratau, kad geologija yra ne tas pats. Ruoštis olimpiadai mums padėjo Kembridžo studentas Kasparas Vasiliauskas. Jis apjungė mokykloje padrikai ir atskirai gautas žinias. Fizika, chemija, geografija, biologija – geologija sujungia visus šiuos mokslus”, – pasakoja G. Tijūnaitytė ir priduria, kad džiaugiasi įgytu gebėjimu žinias suderinti, pastebėti sąsajas.

Pašnekovė neslepia, kad pradėti galvoti apie geologijos studijas labiausiai motyvavo pasiruošimas Tarptautinei olimpiadai. „Kuo daugiau skaičiau straipsnių, kuo daugiau kalbėjomės, besiruošiant su K. Vasiliausku, tuo įkyriau man į galvą pradėjo lįsti mintys apie geologijos studijas“, – pasakoja G. Tijūnaitytė ir priduria, kad olimpiadoje sutiko daugiau bendraminčių.

Šiemet finalas Pietų Korėjoje

Šiemet antrojo etapo nugalėtojai įgijo teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje, kuri vyks Pietų Korėjoje (http://ieso2019.com).G. Tijūnaitytė moksleiviams pataria neatidėlioti pasiruošimo, į kelioninį lagaminą nesikrauti knygų, nes paprasčiausiai nebus laiko skaityti.

„Jūsų laukia viena iš įspūdingiausių gyvenime patirčių. Todėl linkiu domėtis, užmegzti pažintis ir susirasti draugų iš viso pasaulio bei atrasti gamtos mokslų žavesį“, – sako G. Tijūnaitytė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite