Mokyklos nuotraukos
Angle down Atgal

Gema Bagdanavičiūtė margučių marginimo pamokoje

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pirmokai, vadovaujami mokytojų Jolantos Gudynienės, Aurelijos Kovzonienės ir Gražinos Vencienės, dalyvavo skaitykloje organizuotose margučių marginimo edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse ir prisiminė nuo lapkričio mėnesio bibliotekoje besitęsiančius garsinius skaitymus, kuriuos veda bibliotekininkė Vidutė Lapinskienė.

Mažiesiems įdomu pasiklausyti stebuklingų nutikimų, daiktų ar žvėrelių pokalbių, pamąstymų, mokinukai susidomėję stebėdavo dar nematytus arba pačių sukurtus personažus. Taip pat skaitykloje veikė vaikams skirta spalvinga knygų paroda.

Bibliotekininkės perskaitė niekur negirdėtą, specialiai pirmokams sukurtą pasaką apie Velykinį Margutį ir pakvietė pasimokyti kiaušinių marginimo paslapčių. Edukacinėms kūrybinėms dirbtuvėms vadovauti mielai sutiko margučių marginimo meistrė, buvusi pedagogė, įvairių leidinių redaktorė Gema Bagdanavičiūtė. Ponia Gema supažindino su Velykų papročiais, margučio reikšme. Kalbėjo, kad nuo seno tikėta, jog kiaušinių marginimas turi magiškos galios, todėl manyta, kad ir Velykų margučiai teikia ypatingą energiją.

Mokiniai buvo mokomi margučių marginimo technikos. Kiaušiniai buvo puošiami įmantriais marginimo stiliais: sukti su krepiniu popieriumi, puošti karoliukais ir žėručiais, lipdomi iš kruopų, makaronų ir kt. Visi, kas atėjo į popietę, dirbo stropiai, kantriai, atidžiai, tikėdamiesi į šį darbą sudėti gerus lūkesčius ir svajones. Sužinojo, kad dovanojant margutį reikia linkėti laimės, džiaugsmo, sveikatos. Ponios Gemos ramumas, erudicija, gili inteligencija sukėlė susirinkusiųjų pagarbą. Noras atlikti darbą geriau tik dar labiau sustiprėjo. Pirmokų margučių raštai gal ir neatitiko tobulų marginimo taisyklių, tačiau juose išliko pirmapradis pavasarinis gaivumas ir vaikiškas džiaugsmas.

Laima VAIČIŪNIENĖ

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite