Angle down Atgal

Gelžbetonio ir betono gaminiai – žaliava, galinti padėti įgyvendinti pačius įvairiausius projektus

Statybos – „sunki“ sritis tiek kalbant apie čia fizinio pajėgumo būtinybę, tiek naudojamų medžiagų svorį, tiek ir, aišku, technikos bei technologijų sudėtingumą.

Aišku, techninė pažanga šioje srityje nuolat siūlo naujoves, leidžiančias pagreitinti bei patobulinti patį procesą bei suteikti didesnės kokybės galutiniam rezultatui. Aišku, jei apie kažką jūsų senelis su džiaugsmu ištartų „šitą žinau, šitas buvo ir mano laikais!“, nereikėtų skubėti to „nurašyti“ kaip nebeaktualios atgyvenos. Gelžbetonio ir betono gaminiai – „Kauno Gelžbetonis" gaminama produkcija, kuri, galimą drąsiai sakyti, yra nepavaldi laikui. Nesvarbu, kaip pasikeitė statomi gyvenamieji ar pramoniniai pastatai ar kokie reikalavimai keliami gerbūviui – pastarosios medžiagos, akivaizdu, naudojamos visu pajėgumu. Nesuklysime pavadindami betono ir....tautine statybine medžiaga. Nors mūsų mylima žemė nėra dosni iškasenų įvairove, tačiau ko jau ko, bet žvyro, žvirgždo ir smėlio, tai yra – pagrindinių betono sudedamųjų dalių, tikrai netrūksta. Aišku, toks betono ir gelžbetonio ilgaamžiškumas bei vertinimas įmanomas tik dėl to, jog tai – medžiagos, pasižyminčios plačiomis pritaikomumo galimybėmis, puikiomis eksploatacinėmis savybėmis bei galutinio produkto kokybe.

Kokiomis savybėmis pasižymi betonas ir gelžbetonis bei kur yra pritaikomi?

Jei apsidairytumėte aplinkui ar tiesiog „perkratytumėte“ savo mintis, neabejotinai galėtume rasti ne vieną konstrukciją, pagamintą iš betono (pamatai, tvorų stulpai, trinkelės, galiausiai laiptai ar tiesiog vazonai). Kalbant apie gelžbetonį, tai padaryti gali būti sunkiau vien dėl tos priežasties, jog, neturint pakankamai „statybinių“ žinių, ne visi žino, su kuo pastaroji medžiaga yra „valgoma“. Taigi, kas tas „geležinis betonas“? Iš tiesų pavadinimas labai tiksliai apibūdina žaliavos esmę. Gelžbetonis – tai tiesiog betonas, kuris yra sutvirtinamas (statybiniais terminais kalbant – armuojant) plienine armatūra.

Pastarosios medžiagos yra populiarios tiek kalbant apie nedidelius, individualių asmenų įgyvendinamus projektus, tiek ir grandiozinius, itin didelio masto. Ir, norime pabrėžti, jog tai lemia anaiptol ne vien faktas, jog žaliavų betono gamybai pas mus tiesiog nestinga. Betono gaminiai pasižymi itin dideliu tvirtumu, ekologija, stabilumu nepriklausomai nuo išorinės aplinkos veiksnių, didelėmis panaudojimo galimybėmis. O jei šį „rinkinį“ papildysime dar ir gelžbetoniu, savaime suprantama, galėsime kalbėti apie dar didesnį statomos konstrukcijos tvirtumą bei patikimumą.

Gelžbetonio, kaip ir, aišku, betono gaminiai yra itin plačiai naudojami statybų srityje. Dažniausiai pastarąsias medžiagas įsivaizduojame kaip savotišką sluoksnį, kuris garantuoja konstrukcijos tvirtumą bei stabilumą, tačiau dėl estetikos trūkumo privalo būti slepiamas po kitomis, „gražesnėmis“ medžiagomis. Kai kuriais atvejais ši taisyklė ir galioja, tačiau, keičiantis požiūriui į interjero bei eksterjero kūrimą, vis populiaresniu sprendimu tampa ir „nuogas“ betonas. Aišku, tokiam sprendimui priimti, kalbant apie namų interjerą, reikia šiek tiek drąsos bei išskirtinio požiūrio, tačiau, prisiminus šios medžiagos atsparumą, lengvą priežiūrą bei ilgaamžiškumą, tai – tikrai patraukliai skambantis variantas. Tiesa, betono panaudojimas ties interjeru ar eksterjeru anaiptol nesibaigia. Kai kuriose Vakarų Europos valstybėse pastarasis, dėl atsparumo aukštai temperatūrai, ilgaamžiškumo bei pajėgumo atlaikyti dideles apkrovas, plačiai naudojamas ir kelių tiesime.

Kokius betono ir gelžbetonio gaminius siūlo „Kauno gelžbetonis“?

„Kauno gelžbetonis“ neabejotinai yra šios srities lyderis mūsų šalyje, savo veiklą sėkmingai vystantis nuo 1963 metų. Įmonė orientuojasi į gamybos procesų modernizavimą bei siūlomo asortimento plėtrą. Tinkamų variantų čia rasti gali tiek individualūs asmenys, tiek ir stambiausios statybų įmonės. Trinkelės, perdangos plokštės, laiptų pakopos, pertvaros, šulinių žiedai, dangčiai ir dugnai ar tiesiog betonas ir statybiniai mišiniai – tik maža dalis asortimento, kurį, jūsų projektų įgyvendinimui, gali pasiūlyti „Kauno gelžbetonis“.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite