A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Gėlių namuose „Plukė“ – kompozicijos iš moliūgų ir senų „Etaplius“ laikraščių (vaizdo įrašas)

Gėlių ir dovanų namuose „Plukė“ vyko edukacija, kurios metu mažosios „Lauros studijos“ dainininkės ant senų „Etaplius“ laikraščių kūrė rudenines kompozicijas.

Ši edukacija ypatinga tuo, kad ji draugiška gamtai. Puokštėms, kompozicijoms sukurti naudotos gamtoje randamos gėrybės, o kompozicijos pagrindu tapo seni „Etaplius“ laikraščiai, kurie prikelti antram gyvenimui, turi kitą – estetinę funkciją. 

Gėlių ir dovanų namų „Plukė“ įkūrėja Miglė Plukienė pripažįsta, kad ši edukacija nėra vien kūrybos procesas, bet ir pokalbis, tam tikra auklėjimo priemonė, būdas pasikalbėti apie gamtą, taršą, ekologiją.

„Prieš edukaciją su mergaitėmis kalbėjome, kad reikia saugoti gamtą, ją tausoti, mylėti. Tai nėra tik informacija, svarbu jos pateikimas – per žaidimą, dainelę auklėjame vaikus ir mokome meilės gamtai, – teigė gėlių namų įkūrėja.

M. Plukienės teigimu, svarbu jau nuo mažų dienų skiepyti meilę gamtai: „Turime auklėti jaunąją kartą, mokyti, kad ekologija yra labai svarbi, o per didelis vartotojiškumas nėra geras dalykas. Klausiau mergaičių, ar einate į mišką? Ar važiuojate prie jūros? Kokia jums patinka gamta – švari, ar pilna šiukšlių? Vienbalsiai visos atsakė, kad kur kas smagiau vaikšioti švarioje gamtoje.“

Tai ne pirma tokia edukacija „Plukėje“. Panašūs projektai vyksta jau nuo vasaros. Jų tiklas – ugdyti gamtai draugišką žmogų. Šiuo metu gėlių namuose „Plukė“ vyksta moliūgų savaitė, kurios metu siūloma į šią daržovę pažvelgti kūrybiškai – susikurti indą gėlei, ar rudeninę moliūgų kompoziciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite