Angle down Atgal

Gelbėk mus nuo…

Visiškai nieko naujo ant šio pasaulio, ašai jums, mielieji mano, noriu pasakyti. Metų laikai keičiasi, o žmogaus gyvenimas teka įprasta vagele: vienų giliau, o kitų paviršiumi slenka, neužčiuopia tūlas gyventojas gyvenimo prasmės ir nesuka dėl to sau galvos, yra kas užu jį galvoja.

O jam belieka suvaidinti savo gyvenimo pagrindinį veikėją, bet ne savo gyvenimo šeimininką. Oho, kaip ašai čia giliai ėmiau kapstyti, net patsai susimąsčiau. Taip, man tas būdinga, pasigirsiu jums, mielieji mano, galbūt ilgas darbo stažas varpinėje įtakos turėjo, nežinau, bet visada gyvenimo įvykius apmąstau žvelgdamas iš atstumo ir atrandu įvairiausių dėsningumų, kurais mielai dalinuosi ir su jumis. Taigi žvilgtelėkime į praėjusią savaitę ir nutikusius įvykius.

Pirmiausia, žinoma, noriu pasidžiaugti savo kaimynėle Pranciška, kuri taip griausmingai pergalę rinkimuose šventė, jog galvojau, kad aukso puodą laimėjo. Tik kai ašai jajai paaiškinau, kad bus dar antras turas, kad mano kaimynėlė per anksti švenčia, nors, žinoma, švęsti visada galima, apsiniaukė josios ir taip ne pirmos jaunystės akelės. Pasirodo, tokie rezultatai nelabai geri, o ir savaime suprantama, kad kur tai matyta, skirtumas tarp mūsų valdovės skaidriausiosios antrosios pusės ir kito kandidato vos keli niekingi procentai. Tik galima įsivaizduoti, kokis rūpestis ir niūrumas slegia valdovę skaidriausiąją: tiek dirbta, tiek važinėta, tiek švenčių ir savaitgalių praleistų ne namuose ir viskas vos ne šuniui po uodega.

Ašai turėjau tokių įtarimų, kuriais net bijojau su jumis, mielieji mano, pasidalinti, dabar jau galima. Taigi mes, savo karalystės varguoliai, savo valdovę skaidriausiąją žinom, esame išmokę josios pamokas ir žinome, kad kartais du plius du gali būti penki, o galbūt ir trys, nebūtinai keturi. Vos valdovė skaidriausioji mintį tik sumąsto – mes jau žinom, ką daryti, o ko ne. Bet rinkimams koją pakišo kaimynai iš ežerų krašto. Ten, panašu, kad įdėto įdirbio neužteko, o gal kokie superinės komandos nariai ne iki superinio lygio savo užduotis atliko. Neatsitiktinai liaudies išmintis byloja: Dievu pasikliauk, bet ir pats nesnausk. Tikriausiai todėl vargšė mūsų valdovė skaidriausioji jau pati, atostogų keletą dienelių pasiėmusi, ne kažkur į Kanarus ar Maldyvus, pagaliau į Druskininkus ar Palangą išvažiavo, o į kaimyninį ežeringą ir molingą rajoną nuvykusi kaimo parduotuvėlėje savo brangiausiojo sakramento plakatus klijavo, taip tarsi nebyliai, o gal ir byliai agituodama tinkamai pasirinkti. Ašai matydamas tokį vaizdelį, vos ašarą sulaikiau, na kur tai matyta, pati valdovė skaidriausioji kerpa, klijuoja. O kur komanda? Turbūt žaizdas po pirmo turo rezultatų laižosi, prisidirbę gražuoliukai bus, ne kitaip. Sako, opozicionieriai ar šiaip pavyduoliai dantimis kaukši, kad darbotvarkėje valdovės skaidriausiosios nė užuominos apie atostogas nėra.

Mielieji mano, ar jūs norėtumėte, kad visas pasaulis sužinotų, kad atostogas praleidote besiblaškydami po kaimų parduotuvėles, kokių žvyrkelių beieškodami, kur būtų galima dar vieną antrosios pusės plakatuką priklijuoti, dar kokią vieną dūšelę savo išrinktajam laimėti. Slėptumėte ir makaronus kabintumėte, kad tik koks šuo nesuuostų, bet te kad nori, ylos maiše nepaslėpsi, o mūsų valdovės skaidriausiosios viešumoje neužmaskuosi. Žino jąją, pažįsta ir svetimo kaimo, ką ten kaimo, rajono šunes. Taigi vat, mielieji mano, ar galėjome tik įsivaizduoti tokius laikus, kai valdovę skaidriausiąją matysime be fasadinių „pribumbasų“ ir maskuojančių priemonių, turiu galvoje „špaklių“, dažų, lakų, klijų ir panašiai. Kartosiuosi ašai jau jums, mielieji mano, bet liksiu prie savo minties, būtų mūsų valdovė skaidriausioji rinkimuose dalyvavusi, tai būtume ant rankų išnešę, toks žinomumas, nereikėtų nė plakatų, ar kokių aiškinimų. Tereiktų pasakyti josios vardą ir viskas visiems būtų aišku, o dabar plušam, nervinamės, drebam, investuojam ir rezultatas neaiškus. Štai ir supranti, žmogau, kad Pranutei ir josios visokioms draugelkoms valėms, janėms ir marytėms sunkus laikas tie rinkimai, turi būti geri rezultatai, o kaip jų pasiekti – klausimas. Gerai, kad gerai užsibaigs šis, tarkim, nesusipratimas, o jeigu bus kaip tajam nelietuvių tautybės veikėjui, liko vargšas be nieko, subyrėjo jojo partijėlė, nepalaikė rinkėjai. O partijos nepalaikė ir mūsų valdovės skaidriausiosios vyrelio, vienas žingsnelis teskiria nuo tokios pačios lemties. Tad reikia susiimti, žinoma, čia ne karas, kuriame visos priemonės pateisinamos, nors iš kurios pusės pažvelgi, gali ir aršiau karo būti, o ypač pasekmės. Tad sakau, gal reiktų bent šiek tiek duonelės pasidžiovini, malkelių papildomų pasiruošti ir kokio žibaliuko ar „batereikų“, lietuviškai sakant, elementų, pasiruošti, nes gali būti rūsti ir šalta žiema, o valdovės skaidriausiosios pyktis ir įtūžis, sudirbus rinkimus, gali būti ilgesnis ir už žiemą. Dieve gelbėk mus nuo… Amen.

Susirūpinęs Jūsų Varpininkas

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite