Angle down Atgal

Gegužių progimnazija mini Laisvės gynėjų dieną

Tamsų sausio 13-osios rytą Gegužių progimnazijos languose sumirgėjo žvakių švieselės. Tradiciškai prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ - pagerbėme žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą.

O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes,

jei ne mūs rankos, jei ne mūsų širdys?

Justinas Marcinkevičius

Per mokyklos įgarsinimo sistemą girdėjome pranešimą apie Laisvės gynėjų dienos 29-ąsias metines, kvietėme prisiminti istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias Lietuvos gyventojų vienybę ir pasiaukojimą. Aštuntų klasių mokiniams mokyklos aktų salėje buvo demonstruojama filmuota medžiaga apie Sausio 13-osios įvykius Šiauliuose. Dokumentinį filmą „Valstybingumo kelias. Atgimimo laikotarpis Šiauliuose“ pristatė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Jonė Gorytė. 7d klasės mokiniai su auklėtoja dalyvavo Šiaulių miesto mokinių pilietinėje akcijoje „Laisvė“. 6b klasės mokiniai, lydimi auklėtojos dalyvavo renginyje Lieporių gimnazijoje.

Mokyklos fojė įrengta kompozicija ragino prisiminti, kad tai ir vienybės diena, bylojanti, kad nepamirštume, kas mes esame, kad tautos jėga yra vienybėje.

Renginį organizavo ir informaciją parengė: Raimonda Janulienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Nijolė Teišerskienė, istorijos mokytoja.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite