Angle down Atgal

Gegužės šeštadieniais Šiluvoje vyks pokalbių ciklas „Marija – didžioji piligrimė“

Šiemet Šiluvoje vėl bus tęsiami šeštadienio pokalbiai. Šį kartą, pasauliui einant savotišką prasmės paieškų piligrimystę, siūloma atsigręžti į Mergelę Mariją kaip mylinčią Mamą, Juozapo sutuoktinę, kaip didžiąją gyvenimo piligrimę. Raginama gyvosios piligrimystės patirtį rašyti ne tik nueitais kilometrais, bet ir prisiliesti mintimis bei apmąstymais penkis gegužės šeštadienius gilinantis į Marijos gyvenimo piligrimystę.

Pokalbiai vyks šeštadieniais, nuo 20 val. online formatu. Juos stebėti bus galima Šiluvos šventovės feisbuko paskyroje, Kauno arkivyskupijos „Youtube“ kanalu bei feisbuke.

Pirmasis pokalbis simboliškai prasidės pačią pirmąją gegužės dieną, kuri yra ir liturginė Šv. Juozapo Darbininko šventė. Šįmet pokalbių ciklą pradės Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas tema „Kelias į susitikimą“. Šis vakaras sykiu bus ir Motinos dienos išvakarės, kuriose itin svarbus yra ir vyro, šiuo atveju Marijos sutuoktinio šv. Juozapo, vaidmuo, jo pasitikėjimas, palaikymas ir tyli malda.

Mergelės Marijos piligrimystė pažymėta nuolatinio ėjimo Dievo pašaukimo keliu – nuo kelionės pas Elzbietą iki kelionės į Egiptą, nuo Jėzaus gimimo iki Kanos vestuvių bei pirmojo stebuklo. Jėzus buvo apsuptas šeimos – Juozapo ir Marijos, žemiškųjų tėvų, kurie kartu puoselėjo meilę vaikui, meilę Dievui, meilę gyvenimui. Tad kokia prasmės pripildyta piligrimystė gali būti ir mūsų kelionė per gyvenimą, kai įsižiūrime į prasmingiausius pavyzdžius, atrandamus Nazareto šeimos gyvenime, sakoma Šiluvos šventovės pranešime.

Todėl ir pokalbių ciklą pratęs temos bei kalbėtojai, atliepiantys Mergelės Marijos piligrimystę, kuri negali būti atribota nuo šeimos ir nuo Juozapo, visada patylomis einančio greta ir palaikančio didžiąją Marijos kelionę.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite