Angle down Atgal

Gegužės 3-ioji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 3-ioji – Pasaulinė spaudos laisvės diena. Saulės diena. 1791 m. pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena.

1993 metų gruodį Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja nusprendė gegužės 3-iąją paskelbti Pasauline spaudos laisvės diena. 1991 m. gegužės 3 d. Afrikos žurnalistai susirinko į sostinę Namibiją į regiono seminarą apie nepriklausomas ir pliuralistines informacijos priemones. Tuomet jie pasirašė Vindchukso deklaraciją, skatinančią visų pasaulio šalių valstybes užtikrinti spaudos laisvę ir demokratiją. Ši deklaracija tapo pirmuoju dokumentu, kuriame reikalaujama suteikti viso pasaulio žmonėms laisvę viešai išsakyti savo nuomonę ir turėti priėjimą prie įvairių nepriklausomų informacijos šaltinių.

Tarptautinė saulės energijos bendrovė (ISES-Europe) paskelbė gegužės 3-iąją Saulės diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į saulės energijos galimybes. Šventė minima nuo 1994 metų. Saulė, vėjas, jūros bangos – puikus energijos šaltinis, kurio žmogus iš tiesų neišnaudoja. Naudojama ši energija nekeičia planetos energetinio balanso, tokios energijos gamyba nekenksminga aplinkai.

1791 m. gegužės 3 d. Abiejų Tautų Respublikos seimas balsų dauguma priėmė dokumentą, kuris savo forma ir turiniu atitinka Konstitucijos sampratą. Tikrasis dokumento pavadinimas „Valdymo įstatymas“ jau netrukus pačių amžininkų pagal jo priėmimo datą imtas vadinti Gegužės 3-iosios Konstitucija.

Gegužės trečioji, pirmadienis – 123-ioji metų diena (pirmoji 18-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 242 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aleksandra, Aleksandras, Artautas, Artautė, Arvis, Arvystas, Jaunė, Jaunius, Juvenalis, Kantvilas, Kantvilė, Kantvydas, Kantvydė;

rytoj: Darbutas, Darė, Dargailas, Dargailė, Dargas, Floras, Florenta, Florentas, Florentina, Florentinas, Florijonas, Manė, Monika, Mintautė, Silvanas, Vitalija;

poryt: Algandas, Angelas, Bartvilas, Bartvilė, Barutė, Barutis, Barvainas, Barvainė, Barvaldas, Barvaldė, Barvyda, Barvydas, Barvydė, Gintaras, Ieva, Sigrida, Sigurdas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.39, leidžiasi 20.54. Dienos ilgumas – 15.15.

Šiandien – paskutinė Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Žmonės niekuomet nejaučia sąžinės graužaties dėl poelgių, tapusių jų įpročiu“ (Volteras).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 3-iajai, pirmadieniui

AVINAS. Šiandien nelaukite tikro draugiškumo ir supratimo – visi rūpinsis tik savo reikalais. Verčiau visko nesugadinkite kategoriškumu, netaktu. Gali sustiprėti noras rizikuoti. Jeigu tai vyks finansinėje, verslo srityje, mėginkite apsidrausti.

JAUTIS. Šiandien konkretūs darbai gali atnešti apčiuopiamų rezultatų. Pagrindinė sėkmės sąlyga – darnus bendradarbiavimas su kolegomis. Tačiau gali būti, kad dėl kažko teks rimtai pakovoti – ginantis ar patiems ką nors puolant.

DVYNIAI. Šiandien daug bus kalbama apie studijas, egzaminus, užsienio naujienas, keliones, išvykusius pažįstamus, tolimus planus. Regis, sudomins, nustebins informacija internete. Atsargiai su nepažįstamais gerbėjais.

VĖŽYS. Šiandien būkite atidesni su svetimomis vertybėmis, dokumentais, nesugadinkite, nepameskite. Dėl stambesnių investicijų, bendro biudžeto paskirstymo pokyčių tarkitės su sutuoktiniu, o ne tik su verslo partneriais.

LIŪTAS. Šiandien bus aršių oponentų išpuolių, santykių aiškinimosi, pokalbių, ginčų. Nevenkite jų, bet stenkitės neperžengti etiško bendravimo rėmų, nepasiduokite provokacijoms.

MERGELĖ. Galimi kontaktai su verslininkais, reklamos ar tiekimo reikalai. Galbūt gausite žinią, susijusią su finansinėmis aktualijomis, darbo paieškomis. Kai kurių planų įgyvendinimas gali užtrukti dėl nuo jūsų nepriklausančių aplinkybių.

SVARSTYKLĖS. Nors jausitės populiarūs, įtakingi, nepiktnaudžiaukite savo padėtimi, ryšiais – tai gali atsisukti prieš jus. Galimi keblumai, susiję su finansais, draudimu, vaikų aktualijomis.

SKORPIONAS. Dėl nervinės įtampos ar išsiblaškymo šiandien galite nepastebėti esminių dalykų. Liaukitės visur ieškoję kaltų. Nebegalvokite apie senas moralines ar fizines sąskaitas, labiau pasitikėkite savo jėgomis bei sėkmės galimybe.

ŠAULYS. Profesinė veikla, politika šiandien jums kels nemažą įtampą. Regis, sulauksite griežtų reikalavimų, priekabaus vertinimo. Žeis ir kolegų nedraugiškumas, nesolidarumas.

OŽIARAGIS. Rūpės turtiniai, piniginiai reikalai, pirkiniai, investicijos. Pokalbiai, derybos padės pasitikslinti finansines galimybes, pakoreguoti planus. Galbūt gausite pinigų iš anksčiau atlikto darbo. Itin saugokite piniginę.

VANDENIS. Regis, teks daugiau dėmesio skirti profesinei veiklai, pokalbiams su įtakingais veikėjais. Kita vertus, išaugs jūsų nepasitenkinimas viršesniais už jus, nepakęsite vadovavimo, nurodymų.

ŽUVYS. Stigs noro dirbti, bendrauti. Galbūt sužinosite kažką, kas aukštyn kojom apvers jūsų požiūrį ar planą. Galbūt teks grąžinti skolą – išsisukinėti būtų pavojinga ir nenaudinga.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite