Angle down Atgal

Gegužės 19-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 19-oji - Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena pirmą kartą buvo paminėta 1983 m., kai dar nebuvo aptiktas AIDS sukėlėjas. Lietuvoje pradėta minėti 1994 m. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse vyksta konferencijos, diskusijos šia tema. Siekiama pagerbti mirusiuosius nuo AIDS, paskatinti žmones imtis palaikymo veiklos ir keisti AIDS padėtį.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę. Lietuvos Prezidentas įteikia apdovanojimus nusipelniusiems piliečiams. Tarnaujančius kariuomenėse karius aplanko namiškiai. Organizuojami rengiami, kurių metu visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.

Gegužės devynioliktoji, sekmadienis - 139-oji metų diena (paskutinė 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 226 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Celerina, Celerinas, Celesta, Celestinas, Celė, Dangė, Dangius, Gilvina, Gilvinas, Jovaišas, Jovaidas, Jovarda, Jovardas;

rytoj: Akvilas, Akvilė, Akvilina, Akvilinas, Alfreda, Alfredas, Aušrys, Bernardina, Bernardinas, Eidvainas, Eidvainė, Eidvilas, Eidvilė, Eidvyda, Eidvydas, Eidvydė, Vygintas, Vygintė;

poryt: Ankantas, Atėnė, Gėlė, Kytautas, Kytautė, Kyvainas, Kyvainė, Teobaldas, Vaidevutis, Vaidys, Valentas, Vydmina.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.08, leidžiasi 21.23. Dienos ilgumas - 16.15.

Šiandien - pirmoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Jie gali todėl, kad jie mano, jog gali“ (Vergilijus).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 19-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien neturėsite galimybės tinginiauti. Situacija leis atsiskleisti svarbioms jūsų savybėms. Kai kas gali būti netikėta ir aplinkiniams, ir jums patiems. Svarbu išsaugoti gerą reputaciją.

JAUTIS. Su draugu ar pažįstamu gali susikomplikuoti santykiai dėl negrąžintos skolos, sugadinto ar pamesto svetimo daikto, kitokių nesusipratimų. Mokėkite pripažinti savo klaidas ir prisiimti atsakomybę. Atsargiau elkitės su elektra, technika.

DVYNIAI. Nerimausite dėl finansinių reikalų. Galite jausti spaudimą, būtinybę susimokėti mokesčius, grąžinti skolas, sumokėti baudas. Santykiai su konkurentais ir partneriais bus permainingi ir įtempti. Pasistenkite nesipykti su mylimu žmogumi.

VĖŽYS. Jums galvoje suksis aibė planų, darbų. Dėliosite ir perdėliosite jų seką ir prioritetus. Rūpestį kels naminiai gyvūnai. Savo sveikata, išvaizda jums taip pat reikėtų labiau pasirūpinti.

LIŪTAS. Tikėtina, kad horizonte pasirodys senas gerbėjas arba kažkas mėgins užkariauti jūsų dėmesį. Kažkodėl dėl to nerodysite didelio džiaugsmo. Galbūt kiti rūpesčiai slopins norą leistis į romantiškas avantiūras.

MERGELĖ. Laiką leisite gana įprastai. Jeigu aktualu, tvarkysitės namuose, sode, sodyboje ar kt. O jei galite visą laiką skirti savo asmeniniams poreikiams, tai taip ir padarykite. Tiktų aplankyti tėvus, senelius.

SVARSTYKLĖS. Būsite nusiteikę malti liežuviu, domėtis socialinių tinklų, žiniasklaidos naujienomis. Jei reikia ruoštis egzaminui, atsiskaitymui, tai susiimkite ir padirbėkite. Neblogai įsiminsite informaciją.

SKORPIONAS. Šiandien bus daug kalbų apie pinigus, turtą, nuosavybę. Galbūt pavyks preliminariai susitarti dėl svarbaus reikalo. Kita vertus, labiau pajusite aplinkinių savanaudiškumą, jūsų interesų nepaisymą. Norėsis komforto, ramybės.

ŠAULYS. Jūsų organizmo ir emocinis jautrumas gali kiek trukdyti sumanytiems planams. Neužsimokite per daug. Sveikatą turėtumėte labiau saugoti. Galbūt ką tik įsigijote augintinį. Tokiu atveju skirkite daugiau dėmesio jo sveikatai, higienai.

OŽIARAGIS. Regis, staiga pasijusite labai priklausomi nuo nesuprantamų įtakų bei jėgų. Bus geriau, jei smarkiai nesireikšite, nekritikuosite kitų, mokėsite patylėti. Gali ypač dominti gamta, menas, meditacijos, muzika.

VANDENIS. Regis, jausitės kiek nesaugūs materialine, pinigine prasme arba įtampą kels nusimatantys atsiskaitymai, egzaminai. Jums palengvės, jei šiek tiek pabendrausite su gerais draugais.

ŽUVYS. Tikriausiai šiandien dėl visko jaudinsitės, nerimausite. Venkite nedraugiškos kritikos, nemalonių prisiminimų. Kažkas gali kainuoti daugiau, nei planavote ar net susiderėjote iš anksto.


Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite