Angle down Atgal

Gegužės 18-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 18-oji - Tarptautinė muziejų diena. Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Gatvės muzikos diena.

1977 m. Maskvoje vyko 11-oji Tarptautinės muziejų tarybos konferencija, kurioje buvo nuspręsta minėti Tarptautinę muziejų dieną. Nuo 1978 m. ši šventė gegužės 18 d. minima 150 šalių. Įvairių šalių muziejuose rengiamos atvirų durų dienos, konferencijos.

Nuo 2012-ųjų kasmet gegužės 18 dieną minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Šventę inicijavo Europos augalų tyrimų asociacija (European Plant Science Organization, EPSO). Diena minima visose pasaulio šalyse. Ji skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkstančių.

Muzikanto ir aktoriaus Andriaus Mamontovo iniciatyva nuo 2007 metų švenčiama Gatvės muzikantų diena. Šią dieną visi, mėgstantys muziką ir muzikuojantys, kviečiami išeiti į Vilniaus gatves, kiemus, skverus ir groti plačiajai visuomenei. Pasak A. Mamontovo, muzika - kalba, suprantama visame pasaulyje. Šiai šventei parinkta diena, sutampanti su Europos diena.

Gegužės aštuonioliktoji, šeštadienis - 138-oji metų diena (šeštoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 227 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas;

rytoj: Celerina, Celerinas, Celesta, Celestinas, Celė, Dangė, Dangius, Gilvina, Gilvinas, Jovaišas, Jovaidas, Jovarda, Jovardas;

poryt: Akvilas, Akvilė, Akvilina, Akvilinas, Alfreda, Alfredas, Aušrys, Bernardina, Bernardinas, Eidvainas, Eidvainė, Eidvilas, Eidvilė, Eidvyda, Eidvydas, Eidvydė, Vygintas, Vygintė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.10, leidžiasi 21.21. Dienos ilgumas - 16.11.

Šiandien - septintoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Didelę meilę ir didelį sielvartą sunaikina jų pačių perteklius“ (O. Vaildas).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 18-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Diena gali būti keista. Gali pasirodyti, kad tai, ką darėte dėl mylimo žmogaus, vaikų ar kitų žmonių, - beprasmiška, nereikalinga. Nenusiminkite - įvertinimo dar galite sulaukti. Būkite kantrūs. Venkite besaikio išlaidavimo.

JAUTIS. Ši diena bus sėkminga, jei mokėsite suderinti polėkį su atsargumu, o pareigas su malonumais. Tuomet daug nuveiksite ir patirsite žavių staigmenų, spontaniškų nuotykių. Gali tekti aiškintis santykius su partneriais, gerbėjais.

DVYNIAI. Regis, nerimausite dėl savo ar artimo žmogaus, augintinio sveikatos ar jo keisto elgesio. Jei užsiimate menine veikla, turbūt kils originalių idėjų. Visgi jas realiai įgyvendinti bus nelengva. Meilės fronte - slaptos pagundos.

VĖŽYS. Norėsis aktyviai leisti laiką, patirti pikantiškų nuotykių. Ir išties bus progų pasilinksminti, susitikti su draugais, giminaičiais. Noriai bendrausite su vaikais, nepagailėsite jiems dėmesio, vaikiškų pramogų.

LIŪTAS. Dienos sėkmė priklausys nuo jūsų kuklumo laipsnio. Jei tikitės kažko labai daug, galbūt nusivilsite. Pasistenkite nesinervinti, neįsivelti į neįprastas situacijas, neišsišokti.

MERGELĖ. Nors jaučiatės užtikrinti dėl savo atlikto darbo kokybės, rimto sprendimo ar plano, visgi gali tekti dar ir dar kartą įrodinėti kitiems, kad neklystate. Nepykite, būkite kantrūs. Labiau jumis tikės ir jus girs žmogus iš toli.

SVARSTYKLĖS. Šiandien patartina atsipalaiduoti, pasimėgauti ramybe, komforto teikiamais malonumais ir dėl nieko nesukti sau galvos. Tik neskubėkite išleisti krūvos pinigų daiktui, kuriuo spontaniškai susižavėjote. Skirkite laiko šio poreikio įvertinimui.

SKORPIONAS. Bendraukite su mielais jums žmonėmis, nevenkite naujų pažįstamų draugijos, tik nesitikėkite iš jų stebuklų ir nemanykite, kad jie turi pildyti visas jūsų užgaidas. Tuomet neteks nusivilti. Jums gali pavykti sukurti partnerišką ryšį.

ŠAULYS. Šiandien leiskite sau atitrūkti nuo darbų, rūpesčių, pasimėgauti vienatve, ramybe, kūryba ar tiesiog ramiai patinginiauti. Nepasiduokite išlaidavimo manijai.

OŽIARAGIS. Ši diena turėtų būti šauni. Gali pavykti susitaikyti su mylimu žmogumi ar draugu, jei buvote apsipykę. Tikriausiai smagiai praleisite laiką su draugais, vaikais, prisigalvosite neįprastų laisvalaikio užsiėmimų.

VANDENIS. Nors ir prasidėjo savaitgalis, rankovių nusiraitoti jums kol kas neišeis - darbas vys darbą, o rūpestis - rūpestį. Paprašykite, kad jums padėtų artimi žmonės. Mokėkite įvertinti aplinkinių pasiekimus, privalumus.

ŽUVYS. Pokalbiai suksis apie artimų žmonių, giminaičių problemas ir pasiekimus. Labai aktualūs gali būti mokslo, egzaminų, kelionių klausimai. Galite gauti žinutę iš užsienio arba vyksite į kelionę.


Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite