Angle down Atgal

Gegužės 17-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 17-oji - Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją.

2006 m. Jungtinių Tautų Nacionalinės asamblėjos sprendimu gegužės 17-oji buvo paskelbta Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena. Iki tol ši diena buvo minima kaip Pasaulio telekomunikacijų diena, prisimenant 1865 m. gegužės 17-ąją, kai buvo pasirašyta pirmoji Tarptautinė telegrafo konvencija ir sukurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union).

1990 m. gegužės 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino, kad homoseksualumas nėra psichinė liga, todėl ši diena minima kaip tarptautinė diena prieš homofobiją. Įvairiose Europos šalyse šią dieną ar net visą savaitę organizuojami renginiai, skirti paskatinti žmones būti tolerantiškus homoseksualiems žmonėms, akcentuoti jų lygybei. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria homoseksualūs žmonės asmeniniame gyvenime ir darbe; siekiama plačiau apie tai informuoti heteroseksualius žmones, paskatinti juos geriau suprasti seksualines mažumas.

Gegužės septynioliktoji, penktadienis - 137-oji metų diena (penktoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 228 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas;

rytoj: Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas;

poryt: Celerina, Celerinas, Celesta, Celestinas, Celė, Dangė, Dangius, Gilvina, Gilvinas, Jovaišas, Jovaidas, Jovarda, Jovardas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.12, leidžiasi 21.20. Dienos ilgumas - 16.08.

Šiandien - šeštoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Gyvenimo trumpumo mes negauname, o pasidarome jį patys“ (Seneka).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 17-ajai, penktadieniui

AVINAS. Aktualūs bus paskolų, mokesčių, investicijų klausimai. Galite išsiaiškinti seniai jus dominusį klausimą. Jeigu viskas seksis gerai, būsite nusiteikę ir meilės avantiūroms, nuotykiams.

JAUTIS. Regis, neišvengsite konkurencinės kovos, kad ir kokia sritis jums būtų aktuali - mokslo, darbo, pramogų verslo, kūrybos, meilės. Tačiau iš konkurentų galite sulaukti netikėtų pasiūlymų, į kuriuos verta įsigilinti.

DVYNIAI. Būsite darbštūs, daug reikalausite iš pavaldinių, kolegų ir iš savęs. Tikriausiai parūps įvaizdžio, sveikatos klausimai. Nepagailėsite pinigų, kad taptumėte gražesni, sveikesni.

VĖŽYS. Trokšite daugiau populiarumo, pripažinimo, meilės ar smagaus flirto. Ir šiandien jums niekas netrukdys, galėsite daryti, kas patinka. Įmanoma jaudinama intriga, įdomi pažintis.

LIŪTAS. Regis, turėsite rūpesčių ir darbe, ir namuose. Visiems reikės jūsų dėmesio, globos. Tačiau ir jums patiems norėsis atsiremti į tvirtesnį petį, svajosite apie komfortą. Išmokite džiaugtis tuo, ką turite bei dalintis su kitais tuo, kuo galite.

MERGELĖ. Gali tekti vykti į trumpą kelionę, tvarkyti svarbius reikalus, parūpinti reikiamą informaciją, instruktažą ar įrangą. Norėsis kuo greičiau baigti darbus ir užsiimti savaitgalio planais. Turbūt sėkmingai pasinaudosite protingais patarimais.

SVARSTYKLĖS. Turėsite puikią uoslę pelningiems sandoriams. Gali atsirasti darbelis, užsakymas, kuris neblogai apsimokės. O galbūt gausite dovanėlę ar kokią premiją, prizą.

SKORPIONAS. Jūsų asmeninė iniciatyva atsigaus, perimsite vadžias į savo rankas. Šiandien kilusios idėjos, nuojautos gali būti reikšmingos ir turėti kažkokią eigą. Ypač jei apie jas prasitarsite protingam asmeniui.

ŠAULYS. Ši diena turėtų būti gera meniškų polinkių asmenims, religinių organizacijų atstovams, filantropams arba laukiantiems pagalbos iš labdaros ar medikų. O galbūt tiesiog seksis siekti komforto, atsipalaidavimo, pasilepinti tuo, kas jums malonu.

OŽIARAGIS. Tai diena susitikimų su žmonėmis, draugais. Visur būsite kviečiami, laukiami. Bus smagiai plepama apie renginius, aptariama, ką tokio malonaus ir įdomaus galima suorganizuoti, pamatyti.

VANDENIS. Gali būti prasitarta apie numatomą reformą darbe ar kitur, kuri turėtų būti jums naudinga. Arba gali rutuliotis kažkas panašaus į tarnybinį romaną. Elkitės taip, kad jūsų sąžinė būtų kuo ramesnė, o vakaras - malonesnis.

ŽUVYS. Šiandien būsite nusiteikę filosofuoti, aptarinėti politikos, užsienio, švietimo ir mokslo temas, keliones. Galite domėtis įstatymais. O galbūt jūsų rūpestis bus gerai pasirodyti viešumoje, nepriekaištingai reprezentuoti save ar kitus.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite