Angle down Atgal

Gegužės 17 - oji Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena

Tai Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

2006 m. Jungtinių Tautų Nacionalinės asamblėjos sprendimu gegužės 17 - oji buvo paskelbta Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena. Taigi, ar visi supranta tokios dienos reikšmę?

Ar šiandien daugelis iš mūsų galime pilnakraujiškai įvertinti, ką reiškia šiais laikais informaciniai pranešimai sklindantys iš visų pusių. Šiandieninį gyvenimą neįmanoma įsivaizduoti be laikraščių, radijo, interneto. Panorėjęs ką nors sužinoti, tik spusteli google, užrašiai klausimą ir gauni tave dominantį atsakymą. O ką reiškia Youtube, Facebook, liaudiškai „jotube“, „feisbukas“, „skaipas“?

Štai aš panoriu sužinuoti, ką rašo Tolimųjų Rytų laikraščiai, paguglinu ir skaitau Habarovsko ar Vladivostoko laikraščius. Žinoma, reikia mokėti skaityti rusiškai. Mes dabar gyvename tokioje informacinėje epochoje, kad keliais žodžiais neįmanoma išsakyti.

Aš prisimenu tuos laikus, kada sunkiai buvo prieinama tikra, be melo informacija. Sovietai visaip iškraipydavo. Žmonės stengdavosi klausytis Laisvojo pasaulio žinias slaptai, pasislėpę. Už klausymąsi iš užsienio galėjai patekti į kalėjimą.

Taigi, visais laikais žmonės troško paskaityti laikraščių, žurnalų, kad ir sovietiniai, bet sumanesni skaitytojai rasdavo šiek tiek tiesos tarp eilučių. Kartais šis tas praslįsdavo pro cenzorius. Kiek daug džiaugsmo buvo kada po komunistinio rėžimo sutriuškinamo atsirado įvairiausių leidinių.

Šiandieninio gyvenimo neįmanoma įsivaizduoti be interneto, be išmaniųjų mobiliųjų telefonų ir televizorių.

Taigi, minėdami šią dieną prisiminkime, kokie buvo laikai, kada valdė okupantai, kada viskas beveik buvo meluojama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite