Angle down Atgal

Gegužės 15-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 15-oji – Steigiamojo Seimo diena. Tarptautinė šeimos diena. Šv. Izidorius, sėjos pabaiga. Gatvės muzikos diena.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba Vilniuje priėmė nutarimą dėl Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Teisiškai valstybė pripažinta tik 1920 m. gegužės 15 d., kai buvo paskelbta Steigiamojo Seimo rezoliucija. Tad šiemet minimas į pirmąjį posėdį susirinkusio Steigiamojo Seimo šimtmetis.

Steigiamasis Seimas buvo pirmasis Lietuvos parlamentas, išrinktas tiesioginiuose demokratiniuose visuotiniuose lygiuose ir slaptuose rinkimuose. Juose kandidatavo ir balsavo tiek vyrai, tiek moterys. Pradėjęs darbą 1920 m. gegužės 15 d., Steigiamasis Seimas užbaigė ilgokai užtrukusį valdžios laikinumo metą ir atvertė naują valstybės gyvenimo lapą. Lietuva tapo demokratine respublika su nuolatine Konstitucija, sava valiuta litu, aiškiomis valstybės institucijų galiomis, Seime priimamu valstybės biudžetu.

Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų.

Sėjos pabaigos dieną nuo senovės lietuviai pabaigdavo sėjos darbus, o lauko pakraščiuose ant kuolo pamaudavo raguočio kaukolę. Tikėta, kad taip laukai bus apsaugoti nuo nemalonių. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena paskelbta Izidoriaus varduvėmis. Šv. Izidorius laikomas artojų globėju. Tikėta, kad jis padeda dirbti laukų darbus. Izidorius skulptūrose būdavo vaizduojamas su šiaudine skrybėle ant galvos, drobiniais marškiniais ir su sėtuve rankose. Kartais jis vaizduotas ariantis dviem arkliais ir iš paskos lydimas angelo. Šv. Izidorius (1070-1130) gimė Madride. Visą gyvenimą jis tarnavo pas ūkininkus, išgarsėjo doru gyvenimu ir atsidavimu kitiems. Po mirties buvo paskelbtas šventuoju.

Muzikanto ir aktoriaus Andriaus Mamontovo iniciatyva nuo 2007 metų švenčiama Gatvės muzikantų diena. Šią dieną visi, mėgstantys muziką ir muzikuojantys, kviečiami išeiti į Vilniaus gatves, kiemus, skverus ir groti plačiajai visuomenei. Anot A. Mamontovo, muzika – kalba, suprantama visame pasaulyje. Šiai šventei parinkta diena, sutampanti su Europos diena.

Gegužės penkioliktoji, šeštadienis – 135-oji metų diena (šeštoji 19-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 230 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Algedas, Jaunutė, Izidorius, Sofija, Sofronija, Žygvilas, Žygvilė;

rytoj: Bitė, Debora, Melita, Ubaldas, Vaidmantas, Vaidmantė;

poryt: Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.15, leidžiasi 21.16. Dienos ilgumas – 16.01.

Šiandien – penktoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Gėris visada priklauso nuo dviejų sąlygų: nuo įvairios veiklos galutinio tikslo tinkamo iškėlimo ir nuo tinkamų priemonių tam tikslui siekti parinkimo“ (Aristotelis).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 15-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Šiandienės dangaus įtakos skatins jūsų atvirumą, malonų elgesį su kitais. Jeigu jums reikia pagalbos ar patarimo, pirmiausia kreipkitės į artimos aplinkos žmones.

JAUTIS. Stengsitės būti atlaidūs ir gailestingi tiems, kurie jus įžeidė ar nesupranta. Galbūt paremsite giminaitį, draugą, nepagailėsite nuoširdžių patarimų. Ir patys to turbūt sulauksite iš artimos aplinkos žmonių.

DVYNIAI. Pabuvimas gamtoje ar jaukioje namų, sodybos aplinkoje bus geriausias poilsis, kokį galite pasirinkti. Jei norite geros nuotaikos, verčiau nesirinkite apsipirkinėjimo bei svetimų turtų ir pinigų skaičiavimo.

VĖŽYS. Būsite emocionalūs, nenustygstantys. Galbūt kils ūpas fiziškai padirbėti ar pasportuoti. Labai tiktų pradėti mankštos pratimų ar masažų ciklą, užsibrėžti tobulėjimo planą ir pradėti jį vykdyti.

LIŪTAS. Galite prisikurti įvairių iliuzijų. Mintys ir jausmai, nukreipti į meną ar meilę, gali kažkaip įdomiai realizuotis. Vakare rinkitės ramybę, intymumą, o ne šurmulingą draugiją.

MERGELĖ. Jeigu bus galimybė, susitikite su gerais bičiuliais, atitrūkite nuo įgrisusių rūpesčių. Regis, sieksite patikimumo santykiuose, ištikimybės. Bus už ką padėkoti draugams.

SVARSTYKLĖS. Tikriausiai teks kalbėtis politikos, verslo klausimais, dalyvauti susibūrime. Galbūt bus priimtas sprendimas, kuris glosto jūsų ego ar gelbsti autoritetą, jei jam iškilo grėsmė.

SKORPIONAS. Jus gali užvaldyti įvairiausi troškimai. Galbūt naujai regėsite dalį savo perspektyvų. Gali būti, kad iš toli atvykęs asmuo mėgins įsikišti į jūsų gyvenimą, kaip nors jį keisti.

ŠAULYS. Regis, domėsitės erotika, finansinėmis avantiūromis. Bus nemažai kalbama apie mokesčius, paskolas, paveldėjimą, draudimą. Kažkuo pasitarnaus internetas, aktuali publikacija.

OŽIARAGIS. Tikriausiai šiandien teks derinti savo norus, planus ir skonius su partnerių, nes tik kompromisinis sprendimas visiems išeis į naudą. Gerų dalykų galite prisigalvoti ir nuspręsti drauge su šeima.

VANDENIS. Būsite darbštuoliai, dėl savęs ir kitų pasiryžę kalnus nuversti. Turėtumėte greitai ir nepriekaištingai atlikti ūkines ir buitines užduotis, o vėliau dar skirti dėmesio tiems, kurie jus myli, laukia iš jūsų pramogų.

ŽUVYS. Vilios pramogos, šou renginiai, sportas, loterijos, kūrybinė veikla. Būsite geranoriškai nusiteikę, dosnūs. Daug dėmesio skirsite vaikams, artimiems žmonėms.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite