Angle down Atgal

Gegužės 14-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 14-oji – Pilietinio pasipriešinimo diena. Buhalterių diena.

Gegužės 14-oji minima kaip Pilietinio pasipriešinimo diena. 1972 m. gegužės 14 d. devyniolikmetis jaunuolis Romas Kalanta nusižudė, protestuodamas prieš tarybinę socialistinę santvarką. Kauno muzikinio teatro sodelyje jis apsipylė benzinu ir, sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino.

Įvykis išgąsdino Lietuvos komunistų partijos ir KGB (Valstybės saugumo komiteto) pareigūnus. Jie slapta palaidojo R. Kalantą. Sužinoję tai žmonės pasipiktino ir pradėjo rengti masines eitynes, demonstracijas. Jų metu buvo skanduojami politiniai šūkiai. Neramumai nuslopinti tik gegužės 19 d. Daugiau kaip 400 žmonių buvo suimta, tačiau R. Kalanta išliko pilietinio pasipriešinimo simboliu.

Kasmet antrąjį gegužės penktadienį švenčiama Buhalterių diena. Tai profesinė buhalterių diena. Buhalteriai atlieka ūkinių operacijų apskaitą. Be jų neįmanoma nė vienos įmonės veikla. Jie tvarko daugybę dokumentų: sudaro ataskaitas, išrašo sąskaitas, stebi duomenis apie įmonės turtą ir finansinę būklę, skaičiuoja pelną ir kt. Šią dieną rengiami šios profesijos atstovų susibūrimai, konferencijos, dalijamasi darbo patirtimi.

Gegužės keturioliktoji, penktadienis – 134-oji metų diena (penktoji 19-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 231 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bonifacas, Gintaras, Gintarė, Motiejus, Teisutis;

rytoj: Algedas, Jaunutė, Izidorius, Sofija, Sofronija, Žygvilas, Žygvilė;

poryt: Bitė, Debora, Melita, Ubaldas, Vaidmantas, Vaidmantė.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.17, leidžiasi 21.14. Dienos ilgumas – 15.57.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kai kurios ydos prasiskverbia į mus dorybių pavidalu“ (Seneka).

**************

Astrologinė prognozė gegužės 14-ajai, penktadieniui

AVINAS. Stenkitės būti objektyvūs, tolerantiški. Nemokykite kitų, kaip gyventi. Visų pirma atsigręžkite į save ir savo aplinką – ar viską darote nepriekaištingai. Vairuokite atsargiai, nes išsiblaškymas silpnins jūsų reakciją.

JAUTIS. Itin parūps materialūs dalykai, pinigai. Norėsite būti teisingi, dosnūs, bet tuo pačiu nieko neprarasti. Finansuose, komercijoje šiandien derėtų viskuo abejoti ir tikrinti.

DVYNIAI. Tikėtina, kad jus kamuos neaiškios baimės, netikrumas dėl asmeninių santykių, sveikatos ir pan. Atrodys, jog niekam nerūpite. Net jei viskas krinta iš rankų, pasistenkite valdytis. Kol kas nepriimkite konkrečių sprendimų.

VĖŽYS. Nederėtų vykti į didelius renginius, įtemptai dirbti – tai gali atsiliepti jūsų sveikatai. Taip pat neįsivelkite į intrigas, apkalbas, nelegalią veiklą, nes tai nemaloniai atsisuks prieš jus.

LIŪTAS. Kolektyvinis darbas, bendravimas teiks ir malonių, ir slogių įspūdžių. Tikriausiai susipainiosite santykiuose, požiūriuose. Kažkas iš pažįstamų gali nuvilti. Nedarykite skubotų išvadų.

MERGELĖ. Ši diena įneš sumaišties į jūsų vidinį pasaulį. Atrodys, kad užsiimate ne tuo, kuo turėtumėte. Dirbdami rimtus darbus, būkite atidūs, nes lengva suklysti. Laikykitės saugumo technikos taisyklių. Atsisakykite svaigalų.

SVARSTYKLĖS. Gali kilti nesusipratimų darbe, kelionėje, tarptautiniuose reikaluose bei ryšiuose. Tikriausiai pakliūsite į iliuzijų voratinklį. Žmogus, iš kurio daug tikėjotės, gali kiek sujaukti jūsų iliuzijas. Venkite svaigalų.

SKORPIONAS. Tikėtinas kontaktas su žmogumi, kurį laikote konkurentu ar kažkokių jūsų problemų šaltiniu. Pasitelkite kantrybę ir diplomatiją, jeigu bendravimo neįmanoma išvengti.

ŠAULYS. Ši diena privers rimčiau pamąstyti apie asmeninių santykių ateitį, perspektyvas. Silpni, klibantys ryšiai gali patirti krizę. Įmanomi emociniai nusivylimai.

OŽIARAGIS. Šiandien be darbo sėdėti nepavyks. Darbus gali užvilkinti nesusikalbėjimai, netiksli informacija ir pan. Galbūt teks tikrintis sveikatą, darytis tyrimus.

VANDENIS. Būsite patrauklūs, įdomūs, tačiau jūsų aplinkoje yra žmonių, linkusių slapta jums kenkti. Kas beįvyktų, nepraraskite savigarbos ir padorumo. Rūpestingiau prižiūrėkite vaikus.

ŽUVYS. Nesusipratimų, manipuliavimo galite neišvengti netgi namuose. Labiau pasitikėkite savimi, nes kaip tik to šiandien gali prireikti, kad nepaleistumėte iš rankų to, ką jau turite. Venkite svaigalų, sunkiai virškinamo maisto.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite