Angle down Atgal

Gegužės 1-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 1-oji – Tarptautinė darbo diena. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena. Gegutės diena.

Tarptautinės darbininkų dienos ištakos siekia dar 1886 metus. 1886 m. gegužės 1-ąją Čikagos miesto policija buvo priversta malšinti darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų. Po trejų metų Paryžiaus 2-asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1-ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena.

2004 m. gegužės 1 d. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Europos Sąjunga – tai Europos šalių sąjunga, į kurią susibūrusios šalys siekia kartu palaikyti taiką ir gerovę. Šalys narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo suvereniteto, kad visoms šalims rūpimi klausimai būtų sprendžiami kartu demokratiškai.

Europos integracijos idėją pirmasis iškėlė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas 1950 m.

Gegužės mėnesio pavadinimas kilo iš šį mėnesį ar kiek anksčiau užkukuojančios paukštės pavadinimo. Tiesa, dabar dažniau vartojamas kitas šios paukštės pavadinimas – ne gegužė, o gegutė. Mūsų protėviai švęsdavo gegutės dieną – dažniausiai pirmąją gegužės savaitę, tądien, kai pirmąsyk išgirsdavo gegutę kukuojant.

Gegužės pirmoji, šeštadienis – 121-oji metų diena (priešpaskutinė 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 244 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gražina, Vidmantas, Vidmantė, Zigmantas, Zigmas, Žilvinas, Žilvinė, Žygimantas;

rytoj: Atanazas, Eidmantas, Eidmantė, Eidmina, Eidminas, Eidminė, Eidotas, Eidotė, Meilė, Sigismundas, Sigizmunda, Sigizmundas;

poryt: Aleksandra, Aleksandras, Artautas, Artautė, Arvis, Arvystas, Jaunė, Jaunius, Juvenalis, Kantvilas, Kantvilė, Kantvydas, Kantvydė.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.43, leidžiasi 20.50. Dienos ilgumas – 15.07.

Šiandien – šeštoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kiekvienas žmogus širdyje nešiojasi viltį. Jei kartais ji žlunga, tai jokiu būdu nereiškia, kad žlugo viskas“ (Dalai Lama XIV).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 1-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Šiandien pravartu pabaigti nebaigtus darbus, apibendrinti savaitės triūsą. Stenkitės būti teisingi, sąžiningi, jeigu nusprendėte imtis naujo verslo ar reikia pasidalinti gauta nauda iš ankstesnio įdirbio.

JAUTIS. Tikėtina, kad gausite tam tikrą likimo ženklą, kuris patvirtins, ar mąstote ir elgiatės teisingai. Palanku megzti ryšius su užsieniečiais, dalintis žiniomis ir patirtimi su kitais, rinktis kelionės maršrutą.

DVYNIAI. Aktualūs bus psichologiniai arba finansiniai klausimai. Galite susisiekti su asmeniu, kuris gerai išmano jus dominančius reikalus. Išmintingi patarimai bei jūsų pačių gera įžvalga padės jums rasti svarbų atsakymą.

VĖŽYS. Turėsite progą išsklaidyti neigiamą įspūdį, rasdami problemos sprendimą ar įveikdami kliūtį. Benutrūkstantys ryšiai turėtų sutvirtėti, o jeigu ilgai kentėte vienišumą, jus sušildys galimos partnerystės, meilės viltys.

LIŪTAS. Ieškosite naujų kelių ir būdų pademonstruoti, ką sugebate, stengsitės gauti daugiau pajamų ar kitų pagalbą. Pravartu keisti gyvenimo būdą į sveikesnį, apsilankyti pas kosmetologą ar stilistą, siųsti cv, jei tai aktualu.

MERGELĖ. Ši diena palanki veiklai, susijusiai su kūryba, vaikais, įvairiomis pramogomis. Skirkite laiko romantikai. Galbūt pavergsite patinkančio asmens širdį arba pagaliau įsižiebs šiokių tokių vilčių.

SVARSTYKLĖS. Geriausia būtų šią dieną paskirti šeiminiams reikalams. Palanku tvarkyti, prižiūrėti, puoselėti savo gyvenamą patalpą, žemės sklypelį. Daugiau širdies šilumos dovanokite artimiems žmonėms.

SKORPIONAS. Ši diena gali suteikti ir pramogų, ir naudos. Aktualūs turėtų būti kelionių bei su informacija, mokslu susiję reikalai. Bendraudami su mielais jums žmonėmis, negailėkite komplimentų, padrąsinimų.

ŠAULYS. Ilgai lauktas sprendimas gali paliesti kelias gyvenimo sritis – draugystės ryšius, šeiminę, finansinę padėtį. Tarpusavio santykiuose šiandien atsiras daugiau supratimo.

OŽIARAGIS. Sumaniai elgsitės su aplinkiniais ir lengvai darysite jiems įtaką. Tik nepervertinkite savo jėgų bei finansinių išteklių: staiga užplūdę norai bus didesni nei jūsų galimybės.

VANDENIS. Šiandien užplūs abejonės, kažką kuždės keistos nuojautos. Jausite, kad kai kurias savo klaidas privalote atitaisyti, jeigu norite toliau gyventi su ramia sąžine. Pravartu vienumoje apsvarstyti savo tolesnius žingsnius.

ŽUVYS. Ši diena palanki susitikimams, renginiams, draugystės ir meilės ryšių atnaujinimui. Savo iškalba, draugiškumu galite pakerėti aplinkinius, įgyti palankumą.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite