Angle down Atgal

Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Birželio 14 dieną Šilalės krašto rezistentų kapinėse vyko pilietinės iniciatyvos Gedulo ir vilties dienos minėjimo „Kad ne auksinės vasaros“ renginys.

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus muziejininkė Edita Merkelienė, minėjimą pradėjo Visuotine tylos minute, kurios metu 11 val. 59 min., kartu su visa Lietuva susirinkusieji pagerbė mirusius.

Šiemet minėjome 78-ąsias masinių gyventojų trėmimų iš Lietuvos į tolimuosius Sovietų Sąjungos regionus metines. 1940–1953 metai – vienas tragiškiausių Šilalės krašto ir visos Lietuvos istorijos laikotarpių.

Siekdami pagerbti tremtinius bei kovotojus už Lietuvos laisvę Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus darbuotojai įgyvendino pilietinę iniciatyvą „Kad ne auksinės vasaros“, prie kurios noriai prisijungė Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija.

Akcijos simboliu tapo rugiagėlės „vosilkos“ žiedas, kuris apdainuojamas tremtinių dainoje „Kad ne auksinės vasaros“.

Susirinkusiems buvo dalinami mokinių padaryti rugiagėlių žiedai, kuriais pagerbti mirusiųjų kapai. Po minėjimo visi susirinkusieji buvo pakviesti nunešti gėlių žiedus prie paminklų „Žuvusiems už tėvynės laisvę tremtyje ir kalėjimuose (1941–1990)“ bei „Lietuvos partizanams, žuvusiems Šilalės rajone“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite