REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Birželio 19 d. 21:40

Gausių šeimų festivalis MES: „Santuokos tvirtovė statoma ilgai“

Varėna

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


88513

Praėjusį savaitgalį gausios šeimos iš visos Lietuvos susirinko į „Gausių šeimų festivalį MES“ Valkininkų stovyklavietėje šalia Šalčios upės. Daugiavaikių šeimų asociacija MES sukvietė šeimas, priklausančias įvairioms gausių šeimų organizacijoms, o taip pat mielai priėmė į renginį ir šeimas, dar neturinčias daugiavaikės statuso. Smagu, kad dalyvavo šeimos, priklausančios ne tik daugiavaikių asociacijai, bet ir Kauno gausių šeimų organizacijos „Vaivorykštės taku“, bei „Sąmoningų gausių šeimų forumo“ atstovai.


Foto galerija:

5d0a7b0ac2637.jpg
5d0a7b8fcaa46.jpg
5d0a7bb895feb.jpg
5d0a7bcc91efa.jpg

„Gausios šeimos Lietuvoje dar vis yra už borto. Jos dažnai jaučiasi nepatogiai, kadangi bet kokiame renginyje jos sutinkamos pilnais nuostabos žvilgsniais. Šiame festivalyje visos šeimos buvo tokios pačios, nebuvo keista, jei šeimoje auga 5, 6 ar dar daugiau vaikų“ – pasakojo renginio organizatorė Jurgita Pocienė. – „Nuostabu matyti tokias tvirtas ir sąmoningas šeimas, nuostabus jausmas su tokiomis bendrauti ir dalintis patirtimi. Tai nereiškia, kad šiose šeimose nėra problemų. Kiekviena šeima susiduria su sunkumais. Tačiau šeimos stiprybė yra tuos sunkumus nugalėti ir žengti toliau ta pačia kryptimi – vardan vaikų, vardan šeimos, vardan meilės.“

Į renginį susirinko virš 30 šeimų. Šis skaičius lyg ir būtų mažas, jei nežinotume, kiek iš viso dalyvių buvo. Bendras dalyvių skaičius siekė virš 150 žmonių. Štai ir geometrinė progresija.

Festivalyje susirinkusios šeimos turėjo neeilinę progą išklausyti pirmą kartą Lietuvoje surengtą konferenciją „Šeima – mano tvirtovė“ – finansuotą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos NVO stiprinimo programos, kurioje net 5 skirtingų sričių lektoriai pasakojo apie sąmoningą šeimos tvirtovės statybą – pradedant šeimos verslo galimybėmis, santykių šeimoje puoselėjimu, baigiant savęs realizavimo visuomeninėje platformoje bei masažo galia.

Jolanta Ramonienė, VšĮ „Šeimos institutas“ vadovė, ragino šeimas nebūti pasyviomis. „Istatymų ir gausioms šeimoms palankių sprendimų nesulauksime, patys tik pasyviai sėdėdami ir burnodami, kad niekas nesirūpina šeimų gerovės įstatymais“ – teigė ji. – „Kas, jei ne mes ir kada, jei ne dabar?“

Psichologė Ramunė Murauskienė pristatė neseniai išleistą savo knygą „Laimingo vyro knyga“ bei atsakė į galybę šeimas kamuojančių psichologinių klausimų: Kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus, kaip suderinti vyro ir moters dominavimą šeimoje, kaip skirti dėmesį visiems ir susidėlioti prioritetus.

Portalo „Versli mama“ vyriausioji redaktorė Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė apšvelgė šeimyninio verslo galimybes, ne visada kiekviena mama gali imtis verslo, juolab nežinodama, kokiu statusu geriausia registruoti savo planuojamą verslą. Papasakojo individualios veiklos nematomas puses ir spastus.

Be teorinių žinių šeimos praktikavosi, kaip daryti masažus vaikams, o ir vienas kitam – juk masažas ne tik nuramina, atpalaiduoja, bet ir sutvirtina ryšį. Visą laiką, kol tėvai sėmėsi žinių, vaikai buvo pasinėrę į vaikų edukacinę zoną – meno terapijos galimybės buvo neišsemiamas – molio minkymas, skulptūrų kiejimas, paveikslų ant audeklų piešimas... Be abėjo burbulų pūtimas bei nuostabusis batutas buvo favoritai.

Vakare, pavargusios šeimos pasinėrė į nuostabius muzikos garsus, kuriuos sukūrė Liepa Maknavičiūtė (Ofelija). O tiems, kurie ir po to dar nepavargo, prodiuserinė kompanija Film Jam padovanojo naktinį kino seansą po žvaigždėmis, kuriame visi kikeno į valias. Buvo rodomas lietuviškasis „12 kėdžių“ pastatymas.

„Gausių šeimų festivalis MES – pirmas, bet ne paskutinis. Kitais metais turime ambiciją sušaukti virš 100 šeimų. Ar mums pavyks – pamatysime. Norime, kad gausios šeimos jaustūsi orios ir didžiuotūsi tokiu savo statusu. “- pokalbį pabaigė renginio iniciatorė Jurgita Pocienė.

Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Valkininkų seniūnui už nuoširdžią pagalbą organizuojant renginį bei ruošiant renginio vietą. Kitais metais renginys planuojamas toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA