Audronio Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Gatvės muzikos diena kvietė šiauliečius pamatyti muziką

Tradiciškai trečiąjį gegužės šeštadienį visoje Lietuvoje į gatves išeina tiek profesionalūs, tiek mėgėjai muzikantai – vyksta unikalus festivalis – Gatvės muzikos diena. Šiais metais renginio šūkis „Pamatyk muziką“.

Jau nepirmus metus prie šio renginio prisijungia ir Šiauliai. Šiemet pėsčiųjų bulvare vėl suskambo jaunųjų kūrėjų muzika bei dainos. Kiekvienas galėjo rinktis pagal savo skonį – kieno dėmesį traukė švelnūs dainuojamosios poezijos garsai, kas mieliau traukė prie griausmingomis elektrinėmis gitaromis „apsiginklavusių“ rokerių.

Gatvės muzikos dienos dalyviai Šiauliuose surengė apie tris dešimtis pasirodymų.

Be muzikos garsais skambančių miesto gatvių šiauliečius viliojo ir kitos pramogos bei užsiėmimai: vyko ekskursija „Skambantys Šiaulių grafičiai“, specialiose dirbtuvėse buvo galima pasigaminti marškinėlius su išskirtinai Gatvės muzikos dienai Šiauliuose sukurtu logotipu, pasipuošti laikina tatuiruote „Matau muziką“, pašokinėti ant didžiulio batuto.

Kaštonų alėjoje vyko milžiniškų muilo burbulų, būgnelių dirbtuvės, taip pat buvo galima pasimokyti žongliruoti šiuolaikiniais žaislais.

Pavakare visi šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami atsinešti savo muzikos instrumentus ir vienu ritmu skleisti muziką miestui.

Gatvės muzikos diena pirmą kartą surengta 2007 metais, dainininko ir idėjos autorius Andriaus Mamontovo iniciatyva. Tuomet jis Vilniaus muzikantams parašė elektroninį laišką, kviečiantį išeiti groti į gatves.

Vėliau šis renginys išplito po visą šalį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite