Pixabay.com nuotr.
Angle down Atgal

Garsus šalies fotografas kaltinamas seksualiniu priekabiavimu: merginų liudijimai šiurpina

Ant žinomo fotografo, kauniečio Iridijaus Švelnio krito seksualinio priekabiavimo šėšėlis. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti šokiruojantys su juo fotosesijose dalyvavusių merginų liudijimai.

Šiurpiu anoniminiu vienos merginos pasakojimu savo socialinio tinklo Facebook paskyroje antradienį pasidalino kitas garsus Kauno fotografas Mantas Grimas. Jis paviešino „Discord“ forumo iškarpas, kuriose viena mergina dalijosi savo patirtimi iš fotosesijų, kuriose ją fotografavo I. Švelnys.

„Per antrąją fotosesiją jau jis mane apkabino ir sakė, ar jaučiu, kaip mainosi energijos. Pradėjo po truputį dėlioti sąlygas, kad negaliu vartoti žodžių „negaliu“, „nežinau“, „nemoku“, jog neturėsiu nuo jo vaikų, kad neleis man jo įsimylėti ir t.t. Bet paminėjo, kad su vyru gali suprastėti mano santykiai dėl to, kad pasidarysiu labiau savimi pasitikinti ir neva jis nervinsis, kad aš laiminga. Gerai, galvojau, gal tas „gydymas“ taip veikia.

Trečiąją fotosesiją jis man liepė atsigulti ant sofos (buvau su drabužiais). Atsigulęs ant manęs sakė, kad jam reikia sužinoti, ką kurti, reikia, kad susijungtų mūsų „čakros“, kad pulsuotų. Kalbėjo apie energetinius dalykus, kaip jis man kažką atiduoda savo, o iš manęs pasiima, ko jam reikia. Aš, žinokite, taip tuo tikėjau, kad, atrodo, net blaivų protą praradusi buvau! Tikrai! Būdavo, aišku, nejauku, kai jis guli ant manęs ir žiūri man tiesiai į veidą, nusukinėdavau dažnai žvilgsnį.

Į kitą fotosesiją atėjau, o jis laukė manęs nuogas. Galvoju: „Ką?!“. Na, jis sako: „Ar patinka mane matyti? Paragauk“. Sakau: „Ne“. Jis sako: „Gerai, tai yra kūrybos dalis, nedarysim nieko“. Na, fotografavomės tiesiog, jis buvo už širmos (skraistės), nesilietė prie manęs, nes aš griežtai pasakiau „ne“.

Grįžusi namo jau tikrai galvojau, kad pas jį nebeisiu, jog fu, fu. Bet jis darė tarsi spaudimą, kad nebegalės man padėti, o aš labai bijojau grįžti į savo senąją būseną. Kažkokiu būdu įkalbėjo. Bet pasakiau, kad tokių dalykų daugiau nebūtų. Sutiko. Atvykus į fotosesiją – nesifotografavome, bet užduodavo tokius klausimus, kaip: „Ar aš drėgstu?“, „Ar jį traukiu?“ ir t.t. Kad jis turi pajausti mano vibracijas ir visa kita.

Daug kartų buvo sakyta, kad kursim, bet net nekurdavom, o bandydavo, matyt, visaip mane pasiguldyti psichologiškai. Aš visada buvau nusiteikusi „ne“. Jis sakydavo, kad nenori girdėti žodžio „ne“. Bet aš pasakiau, kad su niekuo nesimylėsiu ir nesijungsiu lytiškai. Apskritai man jis buvo nepatrauklus vyras. <...> Dažnai mane fotografuodavo su telefonu ir siųsdavo man, sakydamas: „Pažiūrėk, tu – žvėris!“, „Tu moki sudraskyti, kaip žvėris“.

Tikrai metus laiko nedavė ramybės, kol, matyt, pačiam užkniso. Ir jis nutraukė sutartį, kurios mes net nepasirašėm! Jokio popieriaus nemačiau, nei pasirašiusi buvau! Man jis yra šlykštus! Per daug sau leidžiantis senis. Vargšių mergaičių tikrai daug nukentėję... Matyt, buvau tikrai psichologiškai stipri, kad manęs nepalaužė, nors su vyru, kai šnekame, tai nedaug trūko, nes viską nurašo „gydymui“, – forume teigė galimai seksualinį priekabiavimą patyrusi mergina.

Po Facebook tinkle paviešintu įrašu atsirado ir kitų merginų, turėjusių reikalų su I. Švelniu, komentarų. Viena jauna moteris teigė, kad nemalonią patirtį su su šiuo fotografu turėjo, kuomet susitiko dėl fotoobjektyvo pirkimo.

„Aš buvau susitikusi su juo kavinėje, pirkti makro objektyvą. Pagėrėm arbatos, pašnekėjom apie fotografiją, aišku jis pradėjo pasakoti apie savo projektus. Aš vis koncentravausi į objektyvo patestavimą, ar viskas su juo ok. O jis tikrai kaip žaltys, pradėjo sukti uodegą, kad gal norėčiau pas jį ateit kaip modelis, kokia tu nuostabi moteris bla bla bla. Galiu įsivaizduoti, kad jis tikrai įvaldęs savo psichologinius manipuliacijos mechanizmus puikiai!.. Suveikti gali ir tai, kad jis iš tikrųjų rengia parodas ir pan. Taip sukuria turbūt patikimo menininko faktorių ir moterys neįžvelgia švelniai tariant nesveikų jo užmačių. Na, ačiūdie, mūsų susitikimas tuo tada ir baigėsi. Objektyvą įsigijau, komplimentai praėjo pro ausis ir tiek. Labai gaila moterų, kurios įkrito kaip vorui į pinkles, brrr...", - rašė jauna mergina.

Jai antrino kita internautė:

„O taip aš irgi turėjau garbės pakontaktuot su juo. Siūlė "stipresnę" idėją nei ta dėžė, nes man ji per lengva bus. Siūlė toj kitoj idėjoj pozuot kartu su juo. Nuogiems, aišku, nes tik taip bet koks ryšys parodomas tarp fotografo ir modelio. Ir kai pakomentavau jo visus darbus iš meninės pusės (nes kaip ir leidžia fotografijos diplomas tą daryt), kad nedatraukia jie iki tokio lygio, kokio jis norėtų, buvau su žemėm sumaišyta. Kaip čia kažkokia maža mergaitė drįsta didį menininką komentuot, sako, kai surengsiu tiek parodų, kiek jis, tada galėsim kalbėt, nes darbais o ne žodžiais reikia rodyt kažką ir bloką gavau", - fotografo elgesiu baisėjosi moteris.

Pats I. Švelnys visus merginų jam metamus kaltinimus paneigė.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite