Angle down Atgal

Garsiausios pasaulio žvaigždės, turinčios lietuviškų šaknų

Nors Lietuva – nedidelė, joje gimė ir užaugo itin daug visame pasaulyje garsių žmonių: nuo talentingų muzikantų iki garsių aktorių. Štai kelios užsienio garsenybės, kurių venomis teka lietuviškas kraujas.

Veiksmo filmų žvaigždė Charlesas Bronsonas

Viena pirmųjų visame pasaulyje garsių lietuvių kilmės žvaigždžių buvo aktorius Charlesas Bronsonas. Jis užaugo didelėje 15 vaikų šeimoje, o jo tėvai – lietuvių emigrantas Walteris Buchinskis, kilęs iš Druskininkų, ir lietuvius tėvus turėjusi mama Mary, rašo Lithuaniatribune.com.

Nors gimė Tamaqua mieste, Pensilvanijoje, Charlesas iki pat paauglystės kalbėjo tik lietuviškai ir rusiškai. Išmokęs anglų kalbą, jis susidomėjo aktoryste ir tapo vienu garsiausių savo kartos veiksmo filmų herojų.

Ch. Bronsonas vaidino tokiuose filmuose kaip „Kartą laukiniuose vakaruose“, „The Magnificent Seven“, „The Dirty Dozen“, „Lietaus keleivis“ ir kt.

Už tarnybą JAV oro karinėse pajėgose Antrojo pasaulinio karo metu Ch. Bronsonui įteiktas Violetinės širdies medalis už drąsą.

Popmuzikos atlikėja Pink

Pasauliniu mastu žinoma JAV dainininkė, dainų autorė, šokėja ir aktorė Pink turi lietuviškų šaknų. Jos mama – litvakė, arba Lietuvos žydė.

Pink, kurios tikrasis vardas Alecia Beth Moore, gimė Pensilvanijoje. Kadaise ji yra sakiusi, kad jos tautybė – „airių, vokiečių, lietuvių ir žydų“ mišinys.

Kad yra žinoma, rodo Pink albumų ir singlų pardavimai. Visame pasaulyje parduota net 60 mln. jos albumų kopijų ir 130 mln. singlų. Ji laimėjo tris prestižiškiausiais laikomus muzikos apdovanojimus „Grammy“.

2009-aisiais „Billboard“ Pink pripažino to dešimtmečio popmuzikos ikona. Tikrai reikėtų didžiuotis, kad tokia atlikėja turi lietuviškų šaknų.

„Oskaro“ laureatas Seanas Pennas

Dar vienas garsus JAV aktorius, dukart laimėjęs „Oskarą“, neseniai sužinojęs turintis lietuviškų šaknų – Seanas Pennas.

Pasirodo, jo senelis – litvakas, XIX a. pab. gimęs Merkinėje. Tai išsiaiškinti aktoriui padėjo kanalo PBS laida „History Detectives“. Tiesa, jiems nepavyko surasti tikslaus namo, kuriame gyveno Seano senelis.

Merkinėje iki Antrojo pasaulinio karo gyveno nemažai žydų. Dauguma jų holokausto metu buvo nužudyti, tačiau S. Penno seneliui pavyko pabėgti į JAV.

Komikas Jasonas Sudeikis

JAV populiarios humoro laidos „Saturday Night Live“ žvaigždės Jasono Sudeikio senelis Stanley Philipas Sudeikis – lietuvių emigrantų Stanley Walterio Sudeikio ir Michalinos Bielskis (arba Belskis), kilusių iš Tauragės ir Raseinių, sūnus.

J. Sudeikis labiausiai žinomas dėl vaidmenų tokiose komedijose kaip „Hall Pass“, „Epic“, „We’re the Millers“ ir kt.

Muzikos pasaulio legenda Bobas Dylanas

Legendinio muzikos pasaulio atstovo Bobo Dylano seneliai iš mamos pusės – litvakai Benas ir Florence Stone’ai, į JAV emigravę 1902 m.

Atlikėjas ne kartą buvo pavadintas įtakingiausia XX a. figūra tiek dėl jo muzikinės, tiek dėl kultūrinės veiklos. Jis net atsidūrė žurnalo „Time 100“ įtakingiausių amžiaus žmonių sąraše.

Jo vienos pirmųjų dainų „Blowin’ in the Wind“ ir „The Times They Are a-Changin“ tapo judėjimų už Amerikos piliečių teises himnais.

Aktorius Johnas C. Reilly

Amerikiečių komikas, aktorius ir dainininkas, kai kuriems žinomas kaip kito Holivudo aktoriaus Willo Ferrelo kolega įvairiuose filmuose, – lietuvės motinos ir airio tėvo vaikas.

Jis vaidino daugiau nei 50 kino juostų, tarp kurių „Čikaga“, „Galaktikos sergėtojai“ ir „Ralfas Griovėjas“.

Už vaidmenį kino juostoje „Čikaga“ J. C. Reilly buvo nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias antraplanis aktorius.

Futbolininkas Jamesas Laurinaitis

Amerikietiškojo futbolo žaidėjas Jamesas Laurinaitis lietuviškų šaknų turi iš tėčio pusės. Naujojo Orleano „Saints“ komandoje žaidžiantis sportininkas futbolininko karjerą pradėjo dar besimokydamas koledže.

Įdomu tai, kad Jameso tėvas Joe – karjerą laikinai sustabdęs imtynininkas, dalyvavęs WWE lygoje. Profesionalūs imtynininkai yra ir J. Laurinaičio dėdės Marcusas bei Johnas.

2012-aisiais futbolininkas yra sakęs norintis savo tėvą atsivežti į šalį, iš kurios yra kilusi jo šeima – Lietuvą. Ar Jamesas su šeima jau lankėsi Lietuvoje, nežinoma.

Anarcho-feministė Emma Goldman

Gimusi ortodoksų žydų šeimoje Kaune, Emma Goldman į JAV emigravo 1885-aisiais, būdama vos 16 metų. Čia ji tapo viena įtakingiausių anarchisčių, politinių aktyvisčių, savo laikotarpio rašytoja, kovojančia už moterų teises, laisvę, laisvą meilę ir kontraceptines priemones.

Viešų Emmos kalbų susirinkdavo pasiklausyti būriai žmonių. Jose ji aptardavo socialines problemas, anarchistinę filosofiją.

E. Goldman kartu su savo mylimuoju ir ilgamečiu draugu, taip pat iš Lietuvos kilusiu anarchistu rašytoju Alexanderiu Berkmanu planavo nužudyti finansininką ir pramonininką Henry Clarką Fricką, tačiau to padaryti nepavyko.

E. Goldman keletą kartų už grotų buvo atsidūrusi dėl neteisėtos informacijos apie kontraceptines priemones sklaidos ir protestų bei riaušių organizavimo.

Režisierius Robertas Zemeckis

„Oskarais“ apdovanotas, garsiausių Holivudo juostų režisierius Robertas Zemeckis taip pat turi lietuviškų šaknų.

Filmų „Atgal į ateitį“ ir „Forestas Gampas“ režisieriaus tėvai – Amerikos lietuvis Alphonse’as Zemeckis ir italė Rosa.

Vaikystėje R. Zemeckis labai mėgo televiziją ir mėgo jo tėvų turėtą 8 mm filmavimo kamerą. Būtent nuo jos prasidėjo jo, kaip režisieriaus, karjera. Iš pradžių Robertas filmuodavo šeimos šventes, gimtadienius, vėliau su draugais ėmė kurti trumpus filmus, į juos įtraukdavo ir specialiuosius efektus.

Baigęs mokyklą, jis įstojo į vieną iš Kalifornijos kino koledžų, nors tam labai prieštaravo jo tėvai.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite