Angle down Atgal

Garsiausias Lietuvos serijinis žudikas šokdina Kalėjimų departamentą: nori pats rinktis, kur kalėti

Garsiausias Lietuvos serijinis žudikas, Pakelių maniaku pramintas Kazys Jonaitis, už trijų merginų nužudymą nuteistas kalėti iki gyvos galvos, padavė į teismą Kalėjimų departamentą. Iš uždaryto Lukiškių kalėjimo iškeltas nusikaltėlis nori pats pasirinkti, kuriuose pataisos namuose turėtų toliau tęsti bausmę.

Kaip paaiškėjo, K. Jonaičiui užkliuvo tai, kad šiuo metu jis bausmę atlieka Alytaus pataisos namuose. Iš Lukiškių kalėjimo žudikas buvo perkeltas į Pravieniškes, vėliau – į Alytaus pataisos namus. Ranka teismui surašytame skunde K. Jonaitis nurodo, kad norėtų vėl sugrįžti į Pravieniškių pataisos namus.

Su tokiu prašymu vyras buvo kreipęsis į Kalėjimo departamentą, tačiau pastarasis birželio 6 d. žudiko prašymo netenkino, nustačius, kad nėra jokių priežasčių leisti K. Jonaičiui pasirinkti, kur jis nori atlikti laisvės atėmimo bausmę.

Pakelių maniako skundą Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo ketvirtadienį, o sprendimą žada paskelbti kitą savaitę.

Baiminasi dėl savo saugumo

Nors ranka rašytame skunde K. Jonaitis neaiškiai nurodė motyvus, dėl kurių norėtų atlikti bausmę būtent Pravieniškių pataisos namuose, o ne Alytuje, jau ankstesniuose savo skunduose žudikas teigė, kad nenorėtų būti niekada iškeltas iš Lukiškių kalėjimo, nes baiminasi dėl savo saugumo.

Serijinis žudikas buvo nuteistas ir dėl keturių merginų išžaginimo, o seksualiniai nusikaltėliai tarp kitų kalinių dažnai sulaukia tik paniekos ir smurto – tikėtina, kad į aštuntąją dešimtį įsiritęs Pakelių maniakas baiminasi, jog Alytaus pataisos namuose nebus apsaugotas nuo kitų kalinių rūstybės.

Jaunas merginas prievartavo ir žudė

Šiuo metu K. Jonaičio vardas retai minimas. Tačiau pačioje XXI a. pradžioje kelių maniaku praminto žudiko istorija būdavo pirmuosiuose laikraščių puslapiuose ir TV ekranuose rodomiausiu laiku.

2000 m. Lietuvoje prasidėjo mįslingų nusikaltimų banga – dingo kelios merginos, keliavusios autostopu. Vėliau kelių merginų kūnai buvo rasti pririšti prie medžių miškingose vietovėse – moterys buvo itin žiauriai nužudytos, o prieš mirtį buvo prievartaujamos.

Galiausiai paaiškėjo, kad mįslingasis žudikas – K. Jonaitis, jau prieš tai teistas už žmogžudystę sunkinančiomis aplinkybėmis. Kaip paaiškėjo, žudikas aukas rinkdavosi kelyje – pavėžėdavo tranzuojančias merginas, tačiau veždavo jas ne namo, o į mirtį.

Vyras buvo sučiuptas 2001 m., nuteistas dėl keturių merginų išžaginimo ir trijų nužudymo.

2003 m. sausį K. Jonaitį Vilniaus apygardos teismas nuteisė kalėti iki gyvos galvos, taip pat buvo nutarta konfiskuoti visą Pakelių maniako turtą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite