Angle down Atgal

Garliavoje atgyja primiršta techninė sporto šaka

Lietuvos laivų modelių sporto federacijos (LLMSF) atstovai šeštadienį išmėgino Garliavos Kaimynystės parko tvenkinio vandenis. Į parodomuosius laivų modelių plaukimus susirinko būrelis šio sporto mėgėjų.

LLMSF prezidentas Arvydas Overas pasiryžęs atgaivinti šią techninę sporto šaką. Jo idėja Kauno rajonui – ne tik tradicinis laivų modelių čempionatas, bet ir nuolatinis vaikų ugdymas. „Laivų modelių galima nusipirkti, bet dar įdomiau juos kurti patiems arba tobulinti įsigytus. Ši veikla gali paskatinti vaikus rinktis inžinieriaus, konstruktoriaus arba mechaniko kelią“, – kalbėjo A. Overas.
Jau vasarį Jonučių gimnazijoje pradės veikti laivų modeliuotojų būrelis.
Daugiausia laivų modeliuotojų yra Vilniuje, tačiau Kauno rajonas taip pat turi gilias šio sporto tradicijas. Dar sovietmečiu Zapyškyje veikė laivų modeliavimo būrelis, kuriam vadovavo mokytojas Stasys Žurauskas, išugdęs ne vieną sportininką. Tarp jų yra ir dabartinis Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, šios sporto šakos daugkartinis Lietuvos čempionas. „Modelius konstruodavome patys, korpusą skaptuodavome iš liepos. Dažniausiai konstruodavau povandeninius laivelius, todėl tekdavo nardyti ir ieškoti žolėse įstrigusio modelio“, – prisiminė meras. V. Makūnas pastebėjo, kad laivų konstravimas suteikia ne tik techninių žinių, bet ir ugdo kūrybingumą, kruopštumą, dažnai suvienija įvairias kartas.
Tai patvirtino ir šeštadienį įvykęs renginys Kaimynystės parke.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite