Angle down Atgal

Gargždų gimtadienio renginiai atviri visiems žiūrovams

Po Minijos slėnio dangum išskirtinių nebus, bet svarbiausia – saugumas.

 

Rugpjūčio 22–23 dienos jau pažymėtos ne tik kiekvieno gargždiškio kalendoriuje. Dėl koronaviruso grėsmės veikia tam tikri apribojimai šventiniams renginiams, bet minėtomis dienomis planuojamas miesto gimtadienis – šventas reikalas, kurį trūks plyš siekiama įgyvendinti. Šventės programoje daug naujų akcentų: miesto vėliavos pakėlimo ceremonija, regiono merų vizitas, legalios „dragų“ varžybos, išskirtinių automobilių paroda, abiturientų šimtukininkų apdovanojimai, žinoma, cepelinų čempionatas ir jau dabar aistras kurstantis vakarinis koncertas su pirmo ryškumo žvaigždėmis. Visi šventės renginiai nemokami, tačiau kiekvieno žiūrovo bilietas privalo būti atsakomybė už savo ir kitų sveikatą.

Vadovausis teisės aktais

Kas mėnesį Savivaldybėje rengiamoje spaudos konferencijoje viena iš svarbiausių pristatytų temų – artėjantis Gargždų miesto gimtadienis, kuris šiemet dėl užsitęsusio karantino iš birželio mėnesio buvo perkeltas į rugpjūčio pabaigą.

„Miesto gimtadienio šventėje svarbiausias uždavinys bus žmonių saugumas. Dėl koronaviruso grėsmės imsimės visų saugos priemonių, kurios numatytos pagal Vyriausybės reikalavimus. Svarbu, kad ir patys žmonės laikytųsi asmens higienos, toleruotų atstumus“, – spaudos konferencijoje praėjusį penktadienį akcentavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Vicemerė Audronė Balnionienė pridūrė, kad visi saugumo veiksmai šventėje bus įgyvendinami pagal dabar galiojančius teisės aktus.

Pagrindinė gimtadienio programa vyks Minijos slėnyje: čia ir mugė, ir cepelinų virimo čempionatas, ir konkūrai, ir saviveiklininkų pasirodymai, ir, žinoma, didysis šventės koncertas su žiūrovų geidžiamomis žvaigždėmis: Donatu Montvydu, Simonu Donskovu, GJan, „Lietuvos balso“ senjorais. Būtent dėl šios šventės dalies yra jaučiamas didžiausias galvasopis.

Gargždų miesto gimtadienio šventės sąmata numatoma 26 tūkst. eurų: iš jų 15 tūkst. eurų – Savivaldybės biudžeto lėšos, 5 tūkst. eurų – Gargždų kultūros centro, 6 tūkst. eurų – rėmėjų.

1 000 prie scenos, kiti – slėnyje

Rajono vadovai spaudos konferencijoje akcentavo, kad iš arčiau, prie scenos koncertą galės stebėti tik 1 000 žmonių. Nebus jokių bilietų, specialių pakvietimų. Tie, kurie į koncertą ateis pirmieji, gaus specialias apyrankes ir bus įleisti į aptvertą teritoriją šalia scenos. Dalyvių srautas bus kontroliuojamas renginio organizatorių, policijos, savanorių.

„Minijos slėnis yra puiki vieta renginiams. Kiti žmonės, kurie nepateks į tą 1 000 skaičių, koncertą galės stebėti Minijos slėnio šlaituose. Visiems vietos tikrai pakaks. Slėnyje ir regimumas, ir girdimumas yra labai geras. Tad niekas nebus nuskriaustas. Niekas nieko negaudys ir nevaikys. Visi kartu pajausime šventinę nuotaiką, tik būkime vieni kitiems pagarbūs ir pakantūs“, – šventės dalyvių prašo rajono vadovai.

Be to, šventė bus transliuojama feisbuke, jutubo kanale. Žinoma, iki miesto gimtadienio situacija dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje dar gali ir pakisti. Tad, jei reikės, bus keičiamas šventės planas ir vadovaujamasi naujausiais Vyriausybės nutarimais.

Dėmesys mokslingam jaunimui

Gargždų miesto gimtadienio šventėje planuojami keli nauji akcentai: iškilmingas Gargždų miesto vėliavos pakėlimas išvakarėse, laukiama atvykstant aplinkinių rajonų merų, taip pat pirmąkart Klaipėdos rajono savivaldybė Minijos slėnyje ant scenos pasveikins 17 rajono abiturientų, kurie brandos egzaminus išlaikė 100 balų. Jie bus pagerbti ne tik padėkos raštais, bet ir piniginėmis premijomis.

„Kai miesto prieigose neseniai ant aukšto stiebo iškėlėme valstybės vėliavą, sulaukėme atgarsių, o kodėl ne Gargždų vėliavą? Tad gimtadienio šventės išvakarėse surengsime iškilmingą miesto vėliavos pakėlimo ceremoniją. Be to, į šventę ketina atvykti ir aplinkinių miestų merai. Keistoka, kad anksčiau jie nedalyvaudavo, o mes norime stiprinti bendrystę.

Pirmąkart ypatingą dėmesį atkreipsime ir į mokslui talentingus abiturientus. 17 rajono abiturientų paminėsime geru žodžiu ir scenoje apdovanosime piniginėmis premijomis. Kokio jos dydžio, išlaikykime staigmeną patiems dvyliktokams“, – apie naujas Savivaldybės iniciatyvas spaudos konferencijoje pasakojo meras B. Markauskas.

Šiemet Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijos nebus. Savivaldybė laikosi pozicijos, jog nėra būtinybės šį vardą suteikti kasmet, reikia, kad iš tiesų pribręstų tam titului vertos asmenybės.

Džiaugsis automėgėjų širdys

„Šeštadienį, rugpjūčio 22 d., iš ryto gargždiškių laukia dar viena nauja ir smagi atrakcija – legalūs „dragai“, t. y. traukos lenktynės. Jau senokai šią idėją puoselėjome kartu su Tarybos nariu Vytautu Butkumi. Įdomiausia yra tai, kad žymiausi „dragų“ organizatoriai Lietuvoje yra du ir abu, pasirodo, gargždiškiai“, – spaudos konferencijoje pasakojo Savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, atskleidęs, kad „dragų“ organizatoriai ketina rajone statyti savo sporto bazę.

„Dragų“ vieta – Pušų gatvės naujosios atkarpos dalis, finišas – Gamyklos–Pušų g. sankryža. Administracijos direktorius akcentuoja, jog bus imtasi visų saugumo priemonių, tam keliami itin aukšti reikalavimai. Tokie renginiai Lietuvoje labai populiarūs, jie reikalingi, nes tuo siekiama populiarinti legalų traukos varžybų sportą, skatinti saugų eismą, rodyti saugų pavyzdį jaunimui, auginti atsakingą naująją sportininkų kartą bei kurti šventę žiūrovams ir dalyviams.

Gargžduose traukos lenktynėse turbūt nesulauksime galingiausių automobilių iš Lenkijos ar Latvijos, tačiau „dragų“ Gargžduose tikslas yra labiau pramoga nei varžytuvės: savo gebėjimus saugiai galės išbandyti ir žiūrovai.

Tą pačią rugpjūčio 22 d. Savivaldybės aikštėje nuo 12 val. prasidės išskirtinių automobilių paroda, kurią miesto gimtadieniui dovanoja asociacija „Garažo raktai“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite