ledai, naminiai ledai, pieniški ledai, receptas
Studija "Kuria vaikai"
Angle down Atgal

Gardūs pieniški ledai kūrybiškai ir per 10 minučių!

Studija "Kuria vaikai" dalinasi savo kūrybinių dirbtuvėlių projektais ir linki gero laisvalaikio.

Sudėtingumo lygis: paprastas

Švaros lygis: netvarkingas

Tinkamas: 3 - 10 metų vaikams ir suaugusiems

Lavina: kūrybiškumą, vaizduotę, smalsumą, chemijos žinias.

Ledų, pagaminamų be šaldiklių, be ledų aparatų, tik iš pieno ir cukraus ir vos per 10 minučių receptas. Skamba neįtikėtinai? Bet patikėkite, tai išties genialiai paprasta, greita, ir skanu!

Greitiems ledams be šaldymo reikės (1 mažo ledų indelio porcijai):

  • 100ml pieno
  • Cukraus (tiek, kiek leidžiate vaikui, gali būti vos mažas šaukštelis arba daugiau)
  • Vanilinio cukraus
  • Maistinių dažų, jei norite spalvotų ledų.
  • Paprastų šaldytų ledukų (~300 g.)
  • 6 šaukštai druskos
  • Vieno didesnio ir vieno mažesnio užspaudžiamo šaldymo maišelio.

Pirmoji dalis - produktų supylimas yra puikiai įveikiamas patiems vaikams - į mažesnį maišelį tereikia supilti sumaišytus pieną, cukrų, vanilinį cukrų bei maistinius dažus. Maišelį labai gerai užspausti - ar gerai užspaustas patikrinkite kelis kartus!

Antrąjį maišelį suruošti galite padėti - lai vaikai suberia druską, o jūs suberkite ledukus. Tuomet mažąjį maišelį su pienu dedate į didijį su druska ir ledukais, pastarąjį taip pat gerai užspaudžiate ir jau jūs, suaugę, atlikite paskutinį veiksmą - apie 10 minučių intensyviai kratykite maišelį. Ledukams tirpstant ir maišant su druska, šaltis didės ir rankoms darysis tikrai šalta, tad visai gerai šalia turėti kokį rankšluostuką ar virtuvines pirštines.

Pakračius apie 10 minučių matysite, jog pienas sustingo ir mažajame maišelyje jau jūsų taip laukiami ledai!

Dabar turbūt sunkiausioji dalis - atsargiai prasekite didijį maišelį, išimkite mažąjį, ji labai atsargiai prasekite, kad į vidų nepapultų ant maišelio esančio druskos ir vandens tirpalo.

Tuomet šaukštu išimkite ledus, juos galite puošti uogomis, vaisiais ir... ragaukite! Tokie ledai, žinoma, nėra idealios šilkinės tekstūros, kaip pirktiniai, bet tikrai visai skanūs ir vaikų puikiai vertinami. O apie procesą bei nuostabą, kad tokiu būdu įmanoma pasigaminti ledus - jau nė sakyti nereikia! Studijoje vaikų akys buvo didelės ir jiems šis procesas prilygo mažam stebuklui! O kur dar kūrybiškumo ir fantazijos pakurstymas, kai bandysite įsivaizduoti, kokio skonio "priduoda" kiekviena nauja ledų spalva - nesvarbu, kad tai tik maistiniai dažai, bet vaiko vaizduotėje jie gali greitai tapti mėlynių, šilauogių, mėtų ar netgi vaivorykštės skonio ledais!

Skanaus. Daugiau projektų rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite