Gardine pasirengimą tęsiantis “Gintra-Universitetas” įspūdingai sužaidė kontrolinį mačą

Vilius Dambrauskas Etaplius žurnalistas

Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda šią savaitę išvyko į pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine ir jau spėjo išmėginti jėgas su vietos moterų futbolo klubu.

Lietuvos čempionės kiek netikėtai net 5:0 (5:0) sutriuškino pajėgią sudėtį buriančią ir aukštus tikslus ateinančiame Baltarusijos čempionate keliančia Gardino “Neman” komandą.

Prieš savo rungtynes “Gintros-Universiteto” žaidėjos stebėjo ir palaikė Lietuvos vyrų futbolo vicečempioną Vilniaus “Žalgirį”, kuris taip pat kontrolinėse rungtynėse susitiko su vyrų “Neman” futbolo komanda. Tiesa, vilniečiams pergalės iškovoti nepavyko – varžovams nusileido 0:2.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”:R.Jonušaitė (4′, 18′ min.) ir A.Pilipenko (23′, 35′ min.) po 2, E.Šupelytė (39′ min.) – 1.

Sudėtis:G.Kaselytė (M.Šeškutė), V.Neverdauskaitė, S.Karasiovaitė, A.Mikutaitė, L.Hudchanka, L.Žižytė (P.Sarkanaitė), D.Gailevičiūtė, A.Filenko, L.Rogačiova, A.Pilipenko, R.Jonušaitė (E.Šupelytė).

Tokios pasakiškos rungtynių pradžios, ko gero, nesitikėjo nei pats vyriausiasis “Gintros-Universiteto” komandos treneris Rimantas Viktoravičius. Puikią sportinę formą demonstruojanti Rimantė Jonušaitė jau pačioje susitikimo pradžioje pasiuntė varžoves į nokdauną. Pirmasis puolėjos įvartis krito 4 -ąją minutę po preciziškai tikslaus smūgio į viršutinį vartų kampą – 1:0

Prabėgus keliolikai minučių ta pati R.Jonušaitė dar kartą sugebėjo pabėgti nuo varžovių gynėjų ir prasimetusi kamuolį pro vartininkę pasiuntė jį į tuščius vartus – 2:0.

To buvo ne gana, o varžovėms visiškai sutrikus “Gintra-Universitetas” tęsė įspūdingą pasirodymą. Parašą po vienerių metų kontraktu praėjusią savaitę padėjusi Ana Pilipenko pademonstravo, kad šio pasiūlymo buvo verta. 23 -ąją minutę gynėjai tarp kojų smūgiavusi mūsiškių baltarusė “Gintrai-Universitetui” suteikė jau triuškinantį pranašumą – 3:0.

Kol “Neman” žaidėjos laukė pertraukos Lietuvos čempionės apsukų nemažino ir toliau sėkmingai naudojosi susikurtomis progomis. Itin tiksliai įžaidus kamuolį varžovių baudos aikštelės prieigose A.Pilipenko su R.Jonušaite sužaidė “sienele” bei visiškai sudraskė oponenčių gynybą – savąjį dublį pelnė A.Pilipenko – 4:0. Pirmojo kėlinio egzekuciją užbaigė į aikštę žengusi jaunoji Erika Šupelytė, kuri atitrūkusi nuo varžovių atsidūrė viena prieš vartininkę ir šaltakraujiškai ją nuginklavo – 5:0.

Po pertraukos žaidimas kiek nurimo, savųjų šansų pasižymėti turėjo ir baltarusės, tačiau patikimai sužaidus pagrindinę vartų sargę Gretą Kaselytę pakeitusiai Medai Šeškutei, to padaryti aikštės šeimininkėms nepavyko. “Gintra-Universitetas” džiaugėsi užtikrinta pergale, kuri komandai suteikė reikalingo pasitikėjimo savo jėgomis.

Šeštadienį šiaulietės dar kartą išmėgins jėgas su Gardino futbolininkėmis.

Komentuodamas susitikimą vyr. treneris R.Viktoravičius šįsyk buvo itin patenkintas auklėtinių progų realizacija bei džiaugėsi, kad pasitikėjimo savo jėgomis galėjo įgyti jaunosios žaidėjos.

“Tai buvo kone pavyzdinės rungtynės, jeigu nekreiptumėme dėmesio į keletą smulkių klaidelių. Esu patenkintas komandos nusiteikimu, pagaliau ir progų realizacija buvo labai gera. Tai išties džiugina, nes dažniausiai susikurtų šansų neišnaudojimas būdavo mūsų Achilo kulnas. Maloniai nustebino ir jaunosios mūsų žaidėjos, kurios aikštėje atrodė labai užtikrintai, o toks jų pasirodymas, tikiu, joms pačioms suteiks papildomos motyvacijos bei pasitikėjimo savo jėgomis”, – jokių priekaištų auklėtinėms neturėdamas kalbėjo treneris.

“Gardine yra puikios sąlygos futbolui – uždarų patalpų maniežas pilnų išmatavimų, geros kokybės, o vietinė “Neman” komanda tikrai pajėgi. Šiandieninis rezultatas neatspindi tokio didelio komandų pajėgumų skirtumo. Šeštadienį žaisime dar vienerias rungtynes ir tai bus visai kita istorija. Iš esmės viskuo čia esame patenkinti ir jau dabar galime teigti, kad tai yra produktyvi kelionė, kurią norime išnaudoti maksimaliai naudingai ruošiantis ateinančiam sezonui”, – sakė R.Viktoravičius.