Angle down Atgal

„Garažo raktų“ narys atkėlė pamėgtas gerves

Gargždiškių ir miesto svečių akys jau kelerius metus pripratusios prie centriniame miesto skvere įsikūrusių dviejų gervių skulptūrėlių. Po skvero rekonstrukcijos jomis šį pavasarį džiaugtasi neilgai: gervės rastos pakirstomis kojomis ir porą mėnesių dūlėjo Gargždų seniūnijos sandėliuose.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje atnaujintos gervės vėl papuošė miesto skverą. Dabar atrodo, kad jos niekur ir nebuvo „išskridusios“. Gervės sugrįžo tviskėdamos ryškesne spalvine gama, tvirtesnėmis kojomis.

„Gervių skulptūrėlės yra Veiklių moterų sambūrio nepigi dovana Gargždų miestui, įteikta prieš kelerius metus. Priminsiu, jog tai ne vienintelė mūsų sambūrio dovana: esame dovanojusios ir žinomo kalvio rankų darbo suoliuką, ir želdynus prie „Minijos“ kino teatro, ir kt. Tad natūralu, kad tikėjomės, jog sulaužytas gerves atnaujins ir vėl pastatys miesto seniūnija. Vienąkart taip jau ir buvo padaryta. Tačiau antrąkart pagalbos netikėtai sulaukėme iš asociacijos „Garažo raktai“ aktyvaus nario, žinomo rajono autokroso varžybų lenktynininko Daliaus Petrausko. Auksinių rankų gargždiškis, aukodamas savo vasaros vakarus, gerves perdažė, nulakavo, suvirino kojas ir vėl pastatė į jų buvusią vietą. Tokia savanoriška Daliaus veikla įkvepia ir mus manyti, kad ir kiti miestiečiai nėra abejingi savo miesto grožiui. Tuo labiau viliamės, kad dovanas nuoširdžiau prižiūrės ir pati seniūnija. Ar labai daug nevyriausybinių organizacijų dovanoja dovanas iš savo lėšų, o ne iš kokių nors projektų? Tokias gi iniciatyvas reiktų globoti ir skatinti“, – kalbėjo „Bangai“ Veiklių moterų sambūrio pirmininkė Genovaitė Sinskienė.

Pasak D. Petrausko, atidžiai apžiūrėjusio gerves, jos pačios nulūžti negalėjusios. Nagingasis gargždiškis visgi įtaria piktavališkumą, matyt, kažkas jas bandė nulaužti, iš karto nepavyko, o paskui jau gervių svoris nebeatlaikė, ir skulptūrėlės nukrito ant žolės.

„Restauravau gerves su malonumu. Esu asociacijos „Garažo raktai“ narys, rugsėjo mėnesį ruošėmės raliui „Aplink Lietuvą“ Prezidento taurei laimėti. Esame jauna organizacija, žinau, kaip nelengva yra įrodyti savo vertę. Be paramos, be gerų žmonių pagalbos taip pat nebūtume pasiekę sėkmingų rezultatų pirmąkart dalyvaudami prestižinėse varžybose. Taigi, pats padarai ką nors gera, tai, žiūrėk, ir iš kitų sulauki pagalbos, kai pačiam reikia“,– patirtimi dalijosi D. Petrauskas.

„Tikimės, jog atnaujintos gervės nebeužklius tiems, kurių nagai niežti blogiui. Galbūt miesto niekdarius kada nors padės atskleisti efektyvesnės vaizdo kameros arba neabejingi miestiečiai. Daug malame liežuviais apie Gargždų grožį, pabandykime ką nors gero nuveikti kiekvienas. Teigiamą rezultatą pamatytume netrukus“, – įsitikinusi G. Sinskienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite