Angle down Atgal

Gamtos išsiilgusių Kauno regione laukia paslaptingi slėniai ir stebuklingi takai

Vasara, savaitgalis, poilsis, ramybė, sportas, atradimai – visi šie dalykai gali būti siejami su ramybe ir poilsiu arba aktyviu laisvalaikiu gamtoje. Vienas, su draugais ar su šeima – turbūt daugelis žmonių vasarą veiklų ieško ten, kur gražu, smagu ir gera, todėl kviečiame jus pažinti Kauną ir aplankyti šio miesto apylinkėse esančius lankytinus objektus.

Dievų ir deivių slėnis

Gryno oro įkvėpti ir pagonišką Lietuvos kultūrą prisiminti galite Kulautuvos miško slėnyje. Apsilankę jame rasite iš ąžuolo išdrožtų Dievų ir deivių skulptūrų parką, kuriame galima pamatyti pačias žinomiausias pagonių dievybes – galingąjį Perkūną, likimo deivę Laimą, ugnies globėją Gabiją, gamtos motiną Žemyną ir kitus. Susipažinus su senovės lietuvių mitologijos atstovais galima  pasėdėti ant suolelių, pailsėti, pabūti gryname ore.

Vilkijos apžvalgos aikštelė ir atodanga

Vilkija – įspūdingo grožio miestas, esantis vos 30 km nuo Kauno. Jį puošia aukšti šlaitai, vingiuotos gatvės ir upė Nemunas. Pasigrožėti išskirtinio grožio vaizdais galite iš Vilkijos apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria upė ir Vilkijos apylinkės. Čia galite ir prisėsti pailsėti ant jaukių suolelių bei ilgiau pasidžiaugti supančiais vaizdais.

Panemunės šilas

Šis Kauno parkas yra vienas gražiausių Lietuvoje. Nemuno kilpos apjuostas šilas patiks kiekvienam – ir vaikui, ir suaugusiajam, ir poilsio, ir aktyvaus laisvalaikio ieškančiam žmogui, nes parke galima rasti vaikų žaidimo aikšteles, paplūdimį, dviračių takus bei pažintinį taką, o vaikštant skirtingais maršrutais yra galimybė pastebėti laukinius žvėrelius, paukščius ir retai sutinkamus augalus. 

Laumėnų rekreacinis takas

Pasivaikščiojimus mėgstantys ir savo orientacinius sugebėjimus norintys patikrinti poilsiautojai puikiai laiką praleis rekreaciniame take, kuris veda maršrutu Girionys-Laumėnai-Žiegždriai. Šioje trasoje praleisite bent kelias valandas, eidami į vieną pusę įveiksite apie 5 km, o viso žygio metu regėsite Kauno marių panoramą ir pasakišką kraštovaizdį. Tako lankytojams patariama neskubėti, pasigrožėti vaizdais ir atsipalaiduoti įrengtose poilsiavietėse. Nenustebkite ir neišsigąskite, jei Laumėnų miškuose sutiksite laumę, visgi šio kaimo vardas yra susijęs su šiomis mitinėmis būtybėmis! O mitų čia tikrai netrūksta. Pavyzdžiui, eidami šiuo taku galėsite pasimėgauti stebuklingu Žaisos šaltinio vandeniu!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite