Angle down Atgal

Gamtoje karantinas neįvestas

Nors daugelyje pasaulio šalių įvestas karantinas, žmonės skatinami likti namuose ir vengti kontakto, gamtoje viskas kiek kitaip: vis daugiau paukščių parskrenda į Lietuvą, jau krauna lizdus bei ruošiasi perėjimo sezonui, sužydi ir augalai, taigi – gamta atbunda.

Pats darbų įkarštis

Iš Juodupės kilęs, šiuo metu Kaune gyvenantis gamtininkas Mindaugas Kirstukas pasakojo apie šių dienų darbą Kauno marių regioniniame parke. „Ruošiuosi ūdrų monitoringui Nemuno, Neries ir Jiesios upėse bei Kauno mariose. Ūdrų monitoringas, paprastai kalbant, – apskaitos, kai kas kelerius metus ūdrų apsaugai įsteigtų „Natura 2000“ teritorijų tam tikrose vietose ieškoma šių plėšrių žvėrelių veiklos požymių ir pagal tai sprendžiama apie jų populiacijos būklę. Taip pat tvarkau didžiųjų miegapelių inkilus ir atlieku dar daugybę kitokių darbų gamtoje. Pavasaris – tikra atgaiva man kaip gamtininkui, būtent tada galiu bent kas kelintą dieną pabėgti į gamtą nuo ant stalo gulinčių popierių ir į elektroninį paštą besibrukančių laiškų. Apskritai dabar gamtoje galima labai daug nuveikti, svarbu būti pavieniui ar su savo šeimos nariais“, – kalbėjo gamtininkas.

M. Kirstukas su „Gimtojo…“ skaitytojais dalinasi darbais, kuriuos galima atlikti ir taip palengvinant sparnuotųjų giesmininkų ir kitų mūsų krašto paukščių sugrįžimą į namus: „Kovas labai geras laikotarpis kelti inkilus varnėnams, zylėms ir kitiems smulkiesiems žvirbliniams paukščiams. Žinoma, galima tiesiog pataisyti ar išvalyti senuosius. Norintieji kelti gandralizdį dar nepavėlavo, todėl pats laikas iškelti bent jo pagrindą. Gegužės pirmosiomis dienomis pasirodys čiurliai – vieni įdomiausių mūsų šalies paukščių. Dar yra laiko jiems pagaminti ir iškelti inkilus, nes įsibėgėjant daugiabučių namų renovacijos procesui, šiems skrajūnams ima stigti lizdaviečių. Čiurliai įprastai peri daugiabučių namų ventiliacijos angose, įvairių aukštesnių pastatų nišose ir užunarviuose, todėl mielai užima aukštai iškeltus inkilus“.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite