Angle down Atgal

Galvą gali skaudėti visai ne nuo rūpesčių

Spartus gyvenimo tempas ir atsainus požiūris į mitybą dažną priverčia stabtelėti tik tada, kai pašlyja sveikata, kai savijauta ima kenkti gyvenimo kokybei. Kokios priežastys lemia virškinamojo trakto ligas ir kaip jas gydytis, „Artrito“ klubo nariai į sužinojo į svečius pasikvietę holistinės medicinos atstovą, šiaulietį Tomą Vilūną.

Ką teigia holistai?

Holistinė medicina – tai kompleksinio gydymo koncepcija, pagal kurią serga visas organizmas, o ne tik kai kurie organai. Virškinimas yra svarbi žmogaus sudedamoji dalis. Jeigu jis prastas, žmogus jaučiasi blogai: skauda galvą, kankina nuolatinis pilvo pūtimas, tarpšonkauliniai ar skrandžio skausmai, netoleruojami kai kurie maisto produktai, vystosi hemorojus ir pan. Pasak T. Vilūno, virškinimas priklauso nuo maisto ir aplinkos.

Kam nesveika valgyti pyragą su pienu?

Virškinimo sistemai labai kenkia didelis gliuteinų kiekis. Jo turi visi miltiniai produktai. Vyresniame amžiuje tokie sunkiai virškinami, todėl vystosi celiakija – visiškas miltinių produktų netoleravimas. Organizmo netoleruojami produktai teršia storąjį žarnyną, sutrinka jo funkcija, kišenėse atsiranda sąnašų, jos pūva, todėl pučia pilvą. Miltinius produktus ne visada skaido ir kasa, tuomet irgi atsiranda pilvo pūtimas. Kai toks nesuskaidytas produktas nueina iki storojo žarnyno, jis sukelia peristaltikos sutrikimų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite