Galiūnas M. Brusokas – pasaulio jaunimo vicečempionas

Marijampolė

Ričardas PasiliauskasŠaltinis: Etaplius.lt

13866

Kanadoje vyko Pasaulio galiūnų jaunimo čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo mūsų miesto sportininkas Martynas Brusokas.

Pirmą varžybų dieną galiūnai varžėsi trijose rungtyse – padangų vertimo, vilkiko traukimo ir svorio atkėlimo. Martynas buvo nepralenkiamas padangų vertimo rungtyje, artimiausius varžovus aplenkdamas daugiau nei 17 sek., o sekančiose rungtyse buvo atitinkamai penktas ir šeštas. Po pirmos varžybų dienos liko penktoje turnyrinės lentelės vietoje.

Antrą varžybų dieną dešimt kartų iškėlęs rąstą Martynas užėmė antrą vietą. O svorio laikymo rungtyje dėl techninių nesklandumų patyręs nesėkmę liko devintas, bendroje įskaitoje nukrisdamas į šeštą poziciją.

Dramatiška kova vyko paskutinę varžybų dieną. Turnyrinėje lentelėje pirmas sportininkų šešetas minimalia taškų persvara vienas nuo kito pretendavo į prizininkų trejetą. Visose likusiose trijose rungtyse M. Brusokas pademonstravo fantastiškus rezultatus: estafetėje ir akmenų sukėlimo rungtyje neturėjo sau lygių, o veždamas karutį užėmęs antrą vietą, surinko 59,5 taško ir tapo pasaulio jaunimo vicečempionu.

Martyną aplenkė tik anglas Polas Smitas (Paul Smith, 63.5 tšk.). Trečias liko kanadietis Veslis Mūsas (Wesley Moose, 56,5 tšk.).