Angle down Atgal

Galite pretenduoti į paramą

Birželio 19 dieną startavo Kaišiadorių vietos veiklos grupės įgyvendinamas projektas „Atsinaujinanti energija kaimo plėtrai“.

Dr. R. Valančiaus pranešimas apie saulės kolektorius.
Dr. R. Valančiaus pranešimas apie saulės kolektorius.

Kaip sakė VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė, šis projektas – tarptautinis, jame be Lietuvos dalyvauja Latvija, Estija, Švedija ir Suomija. Didelis projekto rėmėjas yra Lietuvo energetikos institutas, kurio atstovas - Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vedėjas dr. Mantas Marčiukaitis tarė žodį susirinkusiems į seminarą Bačkonyse.

Projektą pristačiusi J. Augustinavičienė sakė, kad tai tik projekto pradžia. Seminare buvo numatyta išklausyti ne tik pranešimus. Antroje dienos pusėje, po teorinės dalies buvo ir praktiniai užsiėmimai. Apie saulės kolektorių technologijas, jų naudojimą Lietuvoje kalbėjo KTU dėstytojas Rokas Valančius. Pasak pranešėjo, kai rinką užplūdo kolektoriai, jie, pagal gamintrojus, gerokai skyrėsi.

Kai kurie buvo nekokybiški, jie ir pagadino saulės kolektorių įvaizdį. Nepaisant to, Lietuvoje žmonės naudoja kolektorius, yra ištisi jų parkai. Dr. Rimvydas Ambrulevičius dalyviams papasakojo apie saulės kolektorių parinkimą, išdėstė, kokios dažniausiai daromos montavimo klaidos. Antroje konferencijos dalyje dalyviai buvo pasidalinę į dvi dalis, atliko praktines užduotis.

Vienoje salėje UAB „Elmitra“ atstovas A. Ambrulaitis demonstravo plokščiojo saulės kolektoriaus sistemos montavimą. Kitoje salėje vyko slėginio saulės šildytuvo montavimo demonstravimas. Šio tarptautinio projekto pabaiga yra 2020 metai. Iki projekto pabaigos dalyviai dalinsis patirtimis, šalių atstovai vyks vieni pas kitus. Baigamasis renginys ir projekto aptarimas numatytas Kaišiadorių savivaldybės teritorijoje.

„Atspindžių“ inf.

V. Žilionytės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite