Galingai atsispyręs „Neptūnas“ problemų Šiauliuose neturėjo

Klaipėda
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas

Klaipėdos „Neptūnas“ įspūdingu stiliumi atsitiesė po pralaimėjimo praėjusią savaitę. Pirmąjį kėlinį 19 taškų pranašumu laimėję klaipėdiečiai namuose 90:70 (34:15, 12:15, 19:24, 25:16) nepasigailėjo „Šiaulių“.

Uostamiesčio klubas sugrįžo į ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje. „Šiauliai“ laikosi aštuntoje pozicijoje per vienos pergalės atstumą nuo artimiausių persekiotojų.

Pirmoje rungtynių pusėje labai greitai išaiškėjo, kuri komanda nusiteikusi nugalėti. Darrinas Dorsey ir Gytis Masiulis užkūrė „Neptūno“ vakarėlį ir po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai įgijo 19 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje namų komanda kiek pristabdė arklius, tačiau pranašumas abejonių nekėlė – 46:30.

Būtent Gytis Masiulis ir tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju. Jis pelnė 16 taškų, atkovojo 6 kamuolius, išrašė net 7 blokus bei surinko 29 naudingumo balus. G.Masiulis užfiksavo didžiausią blokų kiekį šiame „Betsafe–LKL“ sezone.

Į aukščiausio lygio formą sugrįžta ir Darrinas Dorsey. -8 naudingumo balus prieš „Lietkabelį“ surinkęs amerikietis reabilitavosi ir „Šiauliams“ atseikėjo 12 taškų (20 naud. bal.).

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 18 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 16 (6 atk. kam., 7 blk., 29 naud. bal.), Darrinas Dorsey 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Deividas Gailius 9.

„Šiauliai“: Rokas Gustys 14 (11 atk. kam.), Justas Furmanavičius 13, Evaldas Šaulys ir Kevinas Hardy po 10.

„Šiaulių“ gretose naudingiausias buvo Rokas Gustys. Vidurio puolėjas pelnė 14 taškų, atkovojo 14 kamuolių bei surinko 15 naudingumo balų.

„Neptūnas“ puikiai dalinosi kamuoliu (19 rez. perd.) bei geru procentu metė dvitaškius metimus (19/31 dvit., 61 proc.).

„Šiaulius“ žudė priešingi žaidimo elementai. Kamuolys taip gerai nejudėjo, o statistikos protokole akis badė 18 klaidų. Vienas pagrindinių Antano Sireikos auklėtinių ginklų tritaškiai taip pat neveikė – įkrito vos 4 tolimos bombos iš 15 bandymų.

„Neptūnas“ šioje statistikos kategorijoje irgi nežibėjo – 9 taiklūs tritaškiai iš 29.

„Šiaulių“ neišgelbėjo ir laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 46:41.

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos „Betsafe–LKL“ pirmenybėse debiutavo 20-metis klaipėdiečių puolėjas Klaidas Metrikis. Jis pasižymėjo taikliu baudos metimu ir tritaškiu.