Sportas2017 m. Rugsėjo 2 d. 23:32

Galime lengviau atsikvėpti: lietuviai pasiekė pergalę, nugalėję čempionato šeimininkus

13589

Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2017“) antrojo turo rungtynėse B grupėje Tel Avive (Izraelis) šeštadienį Lietuvos rinktinė 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22) pranoko Izraelio krepšininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Lietuviai po 10 žaidimo minučių atsiliko 19:23. 18-ąją min. mūsiškiai buvo įgiję devynių taškų pranašumą 38:29, tačiau Izraelio komanda iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki minimumo 38:37. Antrojoje susitikimo pusėje Lietuvos rinktinė ėmė tolti nuo varžovų. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, mūsų šalies krepšininkai įgijo 13 taškų persvarą (52:39), 30-ąją min. - 19 taškų (68:49), o ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė 23 taškai (74:51). Izraelio komandai pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą (66:80), bet mūsiškiai 38-ąją min. susigrąžino 20 taškų pranašumą (86:66) ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Edgaras Ulanovas, po 16 - Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas, 11 - Jonas Valančiūnas (10 atk. kam.), 8 - Jonas Mačiulis (9 atk. kam.), po 6 - Adas Juškevičius ir Donatas Motiejūnas, 4 - Mantas Kalnietis, 3 - Martynas Gecevičius. Eimantas Bendžius ir Marius Grigonis taškų nepelnė, o Artūras Milaknis nežaidė.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Izraelio ekipoje Ričardas Hauelas (Richard Howell) surinko 20 taškų, Galis Mekelis - 18, Omris Kaspis (Omri Casspi) - 15.

Lietuviai dvitaškius metė 64,3 proc. taiklumu (Izraelio krepšininkai - 47,8 proc.), laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 43-21, bet padarė daugiau klaidų nei varžovai (16 ir 10).

Lietuvos rinktinė sekmadienį susitiks su Italijos komanda.

Kituose B grupės mačuose Vokietija 67:57 įveikė Gruziją, o Italija 78:66 nugalėjo Ukrainą.

Europos čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių ekipas.