Angle down Atgal

Gali padidėti akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus alga

Siūloma padidinti akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareiginės algos koeficientą nuo 12 iki 13.

Tai numatančią Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pataisą antradienį Seimui pateikė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys Arūnas Gumuliauskas.

Parlamentarai palaikė projektą po pateikimo, už jį balsavo 42 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 11. Birželio 11 d. Seimas ketina tęsti projekto svarstymą.

Siūloma, kad nauja įstatymo nuostata įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.

Šiuo metu Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priede nustatytas akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareiginės algos koeficientas - 12.

Kitų kontrolierių, kaip vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus, lygių galimybių kontrolieriaus pareiginės algos koeficientas yra aukštesnis - 13.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus kompetencijoje - prižiūrėti ir kontroliuoti, kaip mokslo ir studijų institucijose laikomasi akademinės etikos, akademinio sąžiningumo, mokslo darbų vertinimo nešališkumo, lygių teisių dalyvauti konkursuose, etiškų tarpusavio santykių principų, kaip įgyvendinamos šios srities tarptautinės sutartys, Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktai. Kontrolierius turi užtikrinti efektyvų ir konfidencialų akademinės etikos ir procedūrų pažeidimų tyrimą.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos vadovas - akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius yra valstybės pareigūnas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite