Angle down Atgal

Gal dūmų detektorius būtų išgelbėjęs nuo gaisro

Kazlų Rūdos savivaldybėje Slabados kaime sudegė gyvenamasis namas ir jame buvęs turtas.

Ugniagesiai gelbėtojai pranešimą apie gaisrą gavo trečiadienį, 13.21 val. Slabados kaimas toli nuo savivaldybės centro, važiuoti link jo reikia miškų keliais.

Kol ugniagesiai atvažiavo, visas namas jau degė atvira liepsna. Situaciją sunkino tai, kad vandenį teko vežiotis iš tvenkinio už trijų kilometrų.

Pasak ugniagesių, sudegė viskas, sukrito stogo perdanga, liko tik apdegusios išorinės sienos. Sudegė ir prie namo priblokuotas priestatas, kuriame buvo 5 m³ malkų.

76 metų namo savininkas ugniagesiams pasakojo, kad tuo metu, kai kilo gaisras, jis buvo antrame aukšte įrengtoje mansardoje, dirbo kompiuteriu. Per langą vyras pastebėjo, kad kieme kybo tarsi dūmų ar rūko kamuoliai. Nusprendęs išeiti pažiūrėti, šeimininkas, tik pravėręs mansardos duris, pajuto karštį, iš pirmame aukšte šalimais įrengtos katilinės rūko dūmai. Namo savininkas greitai pasičiupo kelis būtiniausius daiktus ir išbėgo į lauką. Vyras ugniagesius išsikvietė pats. Namas vienkiemyje, kaimynai toli, tad kitokios pagalbos nebuvo galimybės prisišaukti.

Bėgdamas iš degančio namo šeimininkas prisikvėpavo dūmų, bet buvo sąmoningas. Šoko ištiktam žmogui pagalbą suteikė greitosios pagalbos medikai.

Šeimininkas pasakojo, kad šį namą prie miško nusipirko prieš šešerius metus, restauravo. Krosnies nelaimės dieną jis net nekūrė, todėl spėjama, kad gaisras galėjo kilti dėl gedimo elektros įrangoje katilinėje.

Dūmų detektorių name nebuvo įrengta. Tikėtina, kad jie būtų vienkiemio šeimininką įspėję daug anksčiau apie pavojų.

Gaisrininkams pavyko apsaugoti nuo ugnies už 7 metrų pastatytą lauko virtuvę ir prie pat namo esantį mišką.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite