Angle down Atgal

Gaisrų statistika

Per tris šių metų ketvirčius Lietuvoje kilo 9854 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius išaugo 1 proc.

Gaisruose žuvo 55 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 63), vaikų žūčių pavyko išvengti, o 127 gyventojai patyrė traumų. Tai mažiausias žuvusių žmonių skaičius per 16 metų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 113 gyventojų, iš jų 6 vaikus. Nuo ugnies jie apsaugojo 790 pastatų, 113 transporto priemonių, išgelbėjo 451 gyvūną.

1783 gaisrai užgesinti gyvenamosios paskirties pastatuose, t. y. 18,1 proc. visų gaisrų, o juose žuvo 40 gyventojų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų čia sumažėjo 11 proc.

Gaisrų, kuriuose žuvo žmonės, pagrindinės priežastys: 21 žmogus žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 8 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, 7 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 6 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 3 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, po 1 – dėl tyčinės žmonių veikos (padegimų), dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų bei dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų gedimų, 2 – dėl kitų priežasčių. Dar 4 žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Per šių metų 9 mėnesius Visagine kilo 39 gaisrai (2018 m. – 39 gaisrai) ir 15 atvejų (2018 m. – 15), kai ugniagesiai gelbėtojai vyko į gyvenamuosius būstus dėl maisto pridegimo, kurių savininkai buvo patraukti administracinėn atsakomybėn. Gyvenamuosiuose pastatuose kilo 8 gaisrai, iš kurių 4 – bendro naudojimo vietose, 4 – butuose (3 atvejais nebuvo įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai), kurių metu žuvusiųjų pavyko išvengti, traumuoti 3 žmonės. Maisto pridegimo atvejais tik 5 butuose buvo įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai. 2 gaisrai kilo įmonių, įstaigų, organizacijų priklausančiose patalpose.

Visagino savivaldybės atvirose teritorijose per 9 mėnesius kilo 23 gaisrai, iš jų: 9 kartus degė sausa žolė (išdegė apie 137 arus), 7 kartus – miško paklotė (išdegė apie 93 arai), 1 kartas – durpinga pieva (išdegė apie 100 arų), 6 kartus – šiukšlės.

Visagino mieste pagrindinės gaisrų priežastys: 9 gaisrai – neatsargus elgesys su ugnimi, 2 – neatsargus rūkymas, 1 – elektros prietaisų eksploatavimo pažeidimai, 2 – padegimas, 2 – vaikų išdykavimas, 2 – transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai, 1 – elektros prietaisų, įrenginių elektros instaliacijos gedimai, 20 – kitos priežastys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite