Angle down Atgal

Gaisras sąvartyne užgesintas, situacija stebima

Ankstų penktadienio rytą Dumpių regioniniame komunalinių atliekų sąvartyne pasirodė liepsna. Buvo iškviesti ugniagesiai. Gaisras lokalizuotas ir užgesintas vos ne per 15 minučių.

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC)  direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gedrimas teigia, kad šį kartą gaisras buvo visai nedidelis, užgesintas, galima sakyti, per 15 minučių. Jis buvo pastebėtas penktadienį 6 val., o jau 6.30 val. buvo užgesintas.

Priežastis, galima sakyti, tradicinė - dėl sąvartyno viduje vykstančio kaitimo. Įkaista tam tikri dalykai toje vietoje, kur yra baldai, čiužiniai, užsidega ir liepsna iššoka į viršų.

KRATC turi ir savo technikos, bet buvo iškviesti ugniagesiai, kad gaisras būtų kuo greičiau lokalizuotas. Jie užgesino paviršinę liepsną.

Šiuo metu situacija stebima. R. Gedrimas teigė, kad ir naktį vyrai budės. Pasak jo, situacija nėra susijusi su karštomis dienomis. Gaisrų pasitaiko ir vasarą, ir žiemą. Sąvartyne esančiuose čiužiniuose yra metalo, kuris įkaista. „Čia tas pats, jeigu šiauduose pamestum vinį - iš karto užsidegs“, - sakė R. Gedrimas.

Prieš tai gaisras sąvartyne buvo kilęs balandžio 30 d. apie 11 val. Jis buvo didesnis, dirbo 3 ugniagesių mašinos ir KRATC technika. 

Tai tipinė sąvartynų problema: per pastarąjį pusmetį Lietuvoje dėl tos pačios priežasties liepsnojo Panevėžio, Šiaulių, Alytaus regionų sąvartynai.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite