Angle down Atgal

Gabūs Lietuvos ir užsienio jaunuoliai sveikatos mokslus studijuos Kaune

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendruomenė iškilmingai pradėjo naujuosius mokslo metus.

Mokslo ir žinių dienos išvakarėse universiteto studentai, profesoriai, mokslo darbuotojai bei dėstytojai dalyvavo eisenoje iki Kauno rotušės, kur juos sveikino LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Padėkojęs visiems pasirinkusiems studijas šiame universitete, rektorius pabrėžė, jog prasideda gražiausias mokslus pradedančio jaunimo gyvenimo etapas. Tad svarbu, kad jaunuoliai pirmiausia patys patikėtų, jog yra gabūs ir talentingi.

„Linkiu ne tik sėkmingų studijų, bet turiningo studentiško gyvenimo, kad įvairiose veiklos srityse galėtumėte deramai atstovauti Lietuvos sveikatos universitetui ir Kaunui", - kalbėjo prof. R. Žaliūnas.

Vertindamas šiemetinio priėmimo rezultatus, rektorius pastebėjo, jog tęsiasi ilgametė tradicija - universitetą renkasi patys gabiausi, labiausiai motyvuoti abiturientai. Pasak jo, pasiteisino šiemet įvesta naujovė - motyvacinis pokalbis, padedantis įsitikinti, ar jaunuolis tikrai nusiteikęs studijoms.

Šie metai, anot LSMU atstovų, - ypatingi: studijas universitete pasirinko būrys geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių šalies abiturientų - 147 jaunuoliai gavo bent vieną ar daugiau šimtukų. Du pirmakursiai pademonstravo išskirtines žinias - egzaminų sesijoje surinko net po 5 šimtukus. Pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas šiemet iš viso pradeda daugiau kaip 1500 studentų

Vienas svarbiausių LSMU prioritetų - aukšta studijų kokybė. Šiemet universitetas vienintelis tarp šalies aukštųjų mokyklų stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas taikė visiškai vienodas sąlygas, o į bakalauro studijas pretenduojantys stojantieji privalėjo peržengti 5,4 balo kartelę. Vidutinis visų įstojusių į LSMU konkursinis balas siekė net 8,21.

Studijas LSMU šiemet pasirinko gausus užsieniečių būrys - daugiau kaip 300 studentų. Jie prisijungs prie daugiau kaip tūkstančio universitete jau studijuojančių užsieniečių, kurie sudaro beveik 15 proc. visų studentų.

„Mes toliau įtvirtiname tarptautiško universiteto statusą. Užsieniečių daugėja, o didžiausią dalį sudaro Izraelio, Vokietijos, Švedijos šalių studentai", - pažymėjo LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite