Angle down Atgal

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanota Šiaulių rajono labdarė Jolita Donėlienė

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 103-ąsias metines paskelbti 2021 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai, tarp kurių ir Šiaulių rajone gyvenanti, dvylika metų Šiaulių rajono šeimoms, vaikams paramos akcijas rengianti Jolita Donėlienė. Jolitai Donėlienei Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skirtas už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą.

Šiaulių rajone gyvenanti Jolita Donėlienė jau dvyliktus metus gražiausiais metų šventes pasitinka dovanodama dovanas kitiems – vargingai gyvenančių šeimų vaikams. Moteris nepriklauso kokiai nors konkrečiai filantropinei organizacijai – asmeninės iniciatyvos dėka suburia bendraminčius, kurie skiria lėšų, daiktų šeimoms, vaikams. Prie Jolitos Donėlienės filantropinės veiklos kasmet prisideda  ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.  Jolita Donėlienė – aktyvi visuomenininkė, ji yra Kristijono Donelaičio draugijos, šv. Kazimiero ordino, kurio šūkis Vivere bonum faciendo (Gyventi, darant gera), narė.

Atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ 2014 metais yra įteiktas ir rašytojui, žurnalistui kuršėniškiui Vytautui Kirkučiui.

Apdovanojimas medaliu įsteigtas 2011 m. balandžio 13 d. pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Atsižvelgus į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viso gyvenimo veiklą, apdovanojimas medaliu yra Seimo paskatinimas už šią veiklą: parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą; filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą; savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje; visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Medalis gali būti skiriamas už visuomeninę veiklą Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, atitinkantiems apdovanojimo medaliu skyrimo kriterijus. Apdovanojimas medaliu tam pačiam asmeniui gali būti skiriamas tik vieną kartą.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite