Angle down Atgal

Gabrielės Pastaukaitės straipsnis – vienas geriausių šalyje

Sausio 25-ąją Valstybinės darbo inspekcijos administracijos salėje įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Valstybinės darbo inspekcijos organizuoto konkurso žurnalistams „Dirbančiųjų sauga ir sveikata“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Viena apdovanotųjų – savaitraščio „Etaplius“ žurnalistė Gabrielė Pastaukaitė.

Konkursas buvo organizuotas, siekiant skatinti žurnalistus viešinti darbuotojų saugos ir sveikatos aktualijas, opiausias problemas, atskleisti darbdavių ir darbuotojų dialogą (arba jo trūkumus), saugant sveikatą ir gyvybę darbe bei ugdant saugos darbe kultūrą.

Žurnalistai buvo kviečiami konkursui teikti straipsnius, straipsnių rinkinius, reportažus, interviu, televizijos, radijo laidas ir kitų žanrų kūrinius, kurie buvo paskelbti žiniasklaidoje 2018 metais. Konkurse dalyvavo 17 žurnalistų, pateikusių per dvidešimt kūrybinių darbų.

Gabrielei Pastaukaitei apdovanojimas įteiktas kategorijoje „Metų interviu“. „Etaplius“ žurnalistė konkursui pateikė straipsnį „Administratorė ir krovikas: kuri profesija pavojingesnė?“

„Žurnalistikoje visada svarbiausias yra žmogus ir jo istorija. Svarbūs faktai, emocijos, nuomonės. Tačiau visų svarbiausia yra jautrus ir tikras dėmesys toms problemoms ir priežastims, dėl kurių gali kilti ir kyla realus pavojus žmonėms, kurie kasdieniniuose darbuose gal net pamiršta saugoti patys save“, – kalbėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Konkurso nugalėtojai pasisakydami prisiminė savo kūrinių gimimo istorijas, pabrėžė žmogiškąjį pradą jose. „Etaplius“ žurnalistė G. Pastaukaitė pasidžiaugė savo interviu herojumi. „Tai darbų saugos specialistas, kuris mokėjo ir mane sudominti tokiu sausu dalyku kaip instruktavimas – kam jis reikalingas, kuo gali baigtis, jei darbuotojas nemokomas saugiai dirbti. Manau, apdovanojimą laimėjome mes abu su savo herojumi“, – kalbėjo Gabrielė.

Konkursui pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš žiniasklaidos, komunikacijos ekspertų, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų – Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovų.

Kalbėdami vertinimo komisijos nariai – Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai Povilas Sigitas Krivickas ir Rasa Liutkuvienė pasidžiaugė, kad komisija turėjo gražaus darbo: pateikti konkursui kūriniai tikrai stiprūs, nugalėtojus buvo sunku išskirti.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite