Angle down Atgal

G. Skaistė apie augančią valstybės skolą: darbo vietų išsaugojimas, nors ir brangus, bet reikalingas instrumentas

Finansų ministerijai paskelbus, kad prognozuojama, jog šiemet šalies skolos lygis sieks 52,3 proc., finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad didesnės valstybės išlaidos yra neišvengiamos siekiant apsisaugoti nuo neigiamų ekonominių pasekmių, nedarbo lygio augimo ilguoju laikotarpiu.

„Akivaizdu, kad pandemija užsitęsė, ir ji užsitęsė ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Manome, kad mūsų pirminė pareiga yra išsaugoti darbo vietas ir padėti žmonėms prisitaikyti prie šio laikotarpio taip, kad nenukentėtų žmonių pajamos ir neišaugtų skurdo ir nedarbo lygis. Tos priemonės šiandien yra labai reikalingos, ir man atrodo, kad šiandien pataupę, mes galiausiai turėtume gerokai didesnes išlaidas ilguoju laikotarpiu.

Todėl darbo vietų išsaugojimas ir jų palaikymas, nors ir brangus, bet labai reikalingas instrumentas. Manau, kad šios išlaidos yra neišvengiamos ir labai reikalingas“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė ministrė.

Anot G. Skaistės, tikimasi, kad valstybės skolos lygis kelerių metų perspektyvoje stabilizuosis 58,1 proc. lygyje.

„Mūsų tikslas vidutiniu laikotarpiu yra stabilizuoti skolos augimo lygį. Tai prognozuojame padaryti 2023-2024 metais, kai skolos lygis stabilizuotųsi 58,1 proc. lygyje. Svarbiausia, kad neperžengtume 60 proc. Mastrichto kriterijaus, o ilguoju laikotarpiu galėtume grįžti prie tvaraus skolos lygio“, – tikino ji.

Vyriausybė penktadienį pritarė patikslintam 2021 m. biudžetui. Jame COVID-19 priemonėms sveikatos apsaugos srityje papildomai numatyta skirti 265,3 mln. eurų, socialinės apsaugos sričiai – 238,5 mln. eurų. Institucijų, dalyvaujančių koronaviruso valdyme, poreikiams papildomai nuspręsta skirti 78 mln. eurų, kitiems valstybės institucijų poreikiams dėl prisiimtų įsipareigojimų ir kitoms reikmėms – 32,7 mln. eurų.

Finansų ministerija prognozuoja, kad bendras biudžeto deficitas augs iki 8,4 proc., o valstybės skolos lygis šiais metais kils iki 52,3 proc.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite