G. Nausėda sukritikavo Vyriausybę: kultūros įstaigas buvo galima atverti ir anskčiau

Lietuva
Eltos nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

 Prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Vyriausybę teigdamas, kad tam tikri sprendimai dėl karantino švelninimo, įskaitant ir kultūros įstaigų atvėrimą, galėjo būti priimti anksčiau.

„Manau, kad karantiną laisvinti reikia, bet reikia laisvinti tose vietose, kur jo laisvinimas sukelia mažiausiai rizikų, kad ir tos pačios kultūros įstaigos. O ką, nebuvo galima jų atidaryti anksčiau laikantis tam tikrų nustatytų reikalavimų? (...) Juk žmonės neina čia šimtais ar tūkstančiais, ir nustačius tam tikrus reikalavimus puikiausiai būtume galėję jau anksčiau jas atidaryti. Tokių pavyzdžių yra ir daugiau. Reikia kartais blaivų protą pasitelkti, jis gelbėja iš bet kokių situacijų“, – žurnalistams ketvirtadienį po apsilankymo Lietuvos nacionaliniame muziejuje teigė prezidentas.

Visgi G. Nausėda pažymėjo, kad bet kokie karantino laisvinimai turėtų būti priimami atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje.

„Viskas priklauso nuo susirgimų skaičiaus. Būtų be galo neatsakinga teigti, kad tiesiog švelninkime (karantiną – ELTA) dėl to, kad mums jau būtinai riekia švelninti, mes tiesiog laukti nebegalime. O jeigu susirgimų skaičius pašoks iki 3 ar 5 tūkstančių? Jeigu mes nebeturėsime laisvų lovų ligoninėse? Jeigu nebeteiksime pagalbos kitiems ligoniams ir dėl to mirs žmonės?“, – klausdamas akcentavo jis.

Sukritikavo komunikaciją

 

 Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį įvertino Vyriausybės ir sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio veiklą pandemijos laikotarpiu. Šalies vadovas teigė, kad pagrindinė Vyriausybės problema yra nenuosekli komunikacija dėl karantininių sprendimų, o tai, pasak G. Nausėdos, jau išeina už ministro A. Dulkio kompetencijos ribų.

Prezidentas priminė, kad dar skiriant A. Dulkį ministru premjerei dėl jo kandidatūros iškėlęs tam tikrų klausimų.

„Skiriant poną A. Dulkį ministru aš iškėliau tam tikrų klausimų tiesiogiai premjerei dėl jo galėjimo dirbti šioje pozicijoje. Pasakiau tai, kas, mano nuomone, galėtų būti tam tikrais rizikos veiksniais. Premjerė atidžiai tai išklausė bet vis dėlto buvo linkusi prisiimti politinę atsakomybę, susijusią su konkrečiai šio ministro veikla“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė G. Nausėda.

Visgi šalies vadovas akcentavo pastebintis ministro A. Dulkio pastangas valdyti pandemiją.

„Šiandieną lengviausia man būtų atsistoti į kritiko poziciją, viską kritikuoti, tik aš galvoju, kad ta kritika turėtų būti konstruktyvesnė. Aš jau ne pirmą kartą kartoju, kad ponas A. Dulkys tikrai stengiasi, jis tikrai stengiasi priimti tuos iššūkius, kurie bet kuriam ministrui šioje pozicijoje būtų labai sunkūs ir labai sudėtingi“, – akcentavo jis.

G. Nausėda teigia, kad problema, su kuria susiduria A. Dulkys, yra už ministro kompetencijos ribų. Prezidento teigimu, pagrindinė problema yra nenuosekli komunikacija.

„Mano nuomone, komunikacija būtų daug labiau nuosekli ir pasiekianti žmones, jeigu mes nustotume vieną kartą komentuoti tuos sprendimus, kurie dar nėra priimti“, – pabrėžė G. Nausėda.

„Dabar pirmadienį ekspertai pasiūlo sprendimą, antradienį jis svarstomas, trečiadienį Vyriausybė savo posėdyje tą sprendimą priima. Pirmadienį, antradienį, trečiadienį jie keičiasi. Tai žmonės nebesupranta, kur yra tikrasis sprendimas, nes visi puola komentuoti tai, kas dar nėra galutinai, taip sakant, iškepta“, – taip pat akcentavo šalies vadovas.

Prezidentas įsitikinęs, kad Vyriausybės veikloje būtų daugiau aiškumo, jeigu būtų komentuojami galutiniai jau priimti sprendimai.

„Šioje vietoje, manau, kad kur kas būtų daugiau tvarkos ir aiškumo, jeigu būtų komentuojami galutiniai sprendimai, nes kuomet komentuojame ir išankstinius, tai kažkas susikuria lūkesčius: verslas, žmonės. Po to sprendimas pasikeičia, lūkesčiai nuviliami, atsiranda neigiamos reakcijos“, – sakė jis.

„Tai yra tokių dalykų, kuriuos siečiau su komunikavimo higiena, kuriuos pataisius viskas būtų daug sklandžiau ir geriau. O ponui A. Dulkiui aš tiesiog norėčiau palinkėti sėkmės ir toliau vykdant šią nelengvą misiją, klausytis specialistų“, – pridūrė šalies vadovas.