Angle down Atgal

G. Nausėda: su V. Sutkumi dvišalių susitikimų nebuvo

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad jo dvišalių susitikimų su įtarimų dėl galimai neteisėtos veikos iš teisėsaugos sulaukusiu Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi nebuvo. Dėl tos priežasties, tvirtina šalies vadovas, jis iš V. Sutkaus nėra sulaukęs spaudimo kažkokiais klausimais.

„Ponas Sutkus dalyvavo mano susitikime su kariuomenės vadu kaip privatus asmuo, tiesiog senokai pažįstantis kariuomenės vadą – poną Žuką, kuris dabar yra mano patarėjas. Jis nedalyvavo ten kaip kažkoks verslo konfederacijos prezidentas. Jo buvimas šiuose rūmuose buvo lygiai toks pat dažnas, kaip visų kitų asociacijų vadovų“, – penktadienį Prezidentūros kieme žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, V. Sutkus Prezidentūroje apsilankydavo, kai būdavo organizuojamos bendros diskusijos apie tam tikrų įstatymų projektų ar pataisų rengimą su interesų grupėmis.

„Jokių dvišalių susitikimų mes nesame turėję, esame aptarinėję įvairius klausimus – mokesčių politikos, naujausią iniciatyvą dėl gyventojų pajamų mokesčio kartu su kitų asociacijų vadovais. Jokių dvišalių kontaktų, susitikimų niekada nėra buvę, taigi ir jokio spaudimo nei dėl ministro, nei dėl kitų klausimų aš nesu jautęs. Neįmanoma daryti spaudimą, jei su žmogumi nebendrauji. Tegul dabar atlieka savo darbus ir tyrimus tos institucijos, kurios yra įpareigotos tai padaryti, ir sulaukime tų tyrimų pabaigos. Pamatysime, kaip ten kas iš tikrųjų buvo“, – teigė prezidentas.

Paklausus, ar gegužės 25 d., profesinių sąjungų ir verslo organizacijų atstovams Prezidentūroje pasirašant memorandumą dėl darbuotojų atlyginimo prezidentui nebuvo žinoma, kad V. Sutkui gresia tokio masto įtarimai, G. Nausėda atsakė, kad apie įtarimus jis pats sužinojo po savaitės – kitą dieną informacija buvo išplatinta viešai.

„Tuo metu dar ne, sužinojau apie tai išvakarėse“, – patikino G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiklos suaktyvėjimas yra sveikintinas.

„Patys sprendimai – pareikšti tam tikrus įtarimus, nes tam tikrai yra pagrindo, – yra teisingi. Manau, kad STT suaktyvėjimas yra savalaikis, gerai dera su mūsų vienu iš prioritetų – pažaboti korupciją, (...) dėl to aš sveikinu STT tyrimus, kurie, žinoma, turi būti pabaigti iki galo ir turėti logišką pabaigą. Arba tyrimai yra patvirtinami ir priimami atitinkamai sprendimai, arba žmonės yra išteisinami, jeigu tikrai yra pagrindo juos išteisinti“, – pabrėžė prezidentas, kartu informavęs, kad visuomenė apie atliekamą tyrimą sužinos daugiau detalių.

„Galiu patikinti, kad tai tikrai ne pabaiga ir kad tikrai pamatysite naujų sprendimų ir naujų įvykių šioje srityje“, – pridūrė G. Nausėda.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite