Angle down Atgal

G. Nausėda: sklandus, skaidrus ir greitas gyventojų skiepijimas dabar yra svarbiausias valstybės tikslas

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitikime sutarė, kad svarbiausias valstybės prioritetas šiuo metu yra užtikrinti sklandų, skaidrų ir maksimaliai greitą piliečių vakcinavimą nuo koronaviruso.

„Europos Komisija ir valstybės narės privalo imtis visų būtinų žingsnių, kad būtų įgyvendintas bendras Europos Sąjungos tikslas – dar šią vasarą įgyti kolektyvinį imunitetą. Tarptautiniu lygiu turime užtikrinti savalaikį ir nuolatinį vakcinų tiekimą. Tuo pat metu Lietuvos pasiruošimas vakcinacijos procesui turi vykti visais politiniais ir visuomeniniais lygmenimis. Šiuo metu lenktyniaujame su laiku, o šis, plintant pavojingoms viruso atmainoms, yra ne mūsų pusėje“, – teigė ketvirtadienio susitikime prezidentas.

Pasak jo, būtina sutelkti visus valstybės pajėgumus, tiek žmogiškuosius, tiek infrastruktūrinius, kad vakcinavimo procesui būtų pasiruošta kaip įmanoma anksčiau.

Šalies vadovas su Seimo pirmininke sutarė, kad sutelkta ir koordinuota institucijų veikla ruošiantis vakcinavimui dabar yra būtina siekiant bendro tikslo iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. gyventojų, sakoma Prezidentūros pranešime.

Praėjusią savaitę vykusiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen pristatė planą iki rudens Europos Sąjungos valstybėse pasiekti kolektyvinį imunitetą koronavirusui. Užtikrinus numatytą vakcinų tiekimą Lietuva šį siekį, prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos vertinimu, galėtų pasiekti ir anksčiau.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite