Angle down Atgal

G. Nausėda: šią ypatingą mūsų istorijos dieną pakilkime savo svajonėmis bei darbais ir būkime verti jos

Minint Vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, vidudienį buvo pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

Prezidentas Gitanas Nausėda, sveikindamas visus su Valstybės atkūrimo diena, kvietė šią ypatingą mūsų istorijos dieną pakilti savo svajonėmis bei darbais ir būti vertais jos.

Pandemijai atnešus sunkių išbandymų ir skaudžių netekčių, šalies vadovas ragino „semtis stiprybės iš tų žmonių, kurie kūrė Lietuvą ir ją narsiai gynė, kurie skiepijo Tėvynės meilę savo vaikams ir taip sudarė sąlygas naujam – Kovo 11-osios – atgimimui“.

Pasak prezidento, „tam, kad užgimtų ir gyvuotų Vasario 16-osios Lietuva, saujelės švietėjų, Nepriklausomybės Akto signatarų paskleistos idėjos turėjo prigyti visuomenėje. Statomi bendri tautos namai būtų greitai sugriuvę, jei ne pačiu laiku pabudusi pilietinė galia, jei ne pirmieji savanoriai, valstybės tarnautojai, kaimų ir miestelių bendruomenės, valstybės kūrimą pavertusios savo gyvenimo tikslu“.

G. Nausėdos teigimu, „ateities istorikai įvertins, su kokiais egzistenciniais iššūkiais susidūrė mūsų tauta 2020 ir 2021 metais, kiek daug mums reiškė savanorystė ir pasiaukojimas.“ Ir šiandien, pasak G. Nausėdos, „kai turime žengti svarbiausius žingsnius, ta kantrybė, pasiaukojimas ir vienybė mums reikalinga dar labiau nei bet kada anksčiau.“

Prezidentas teigė tikįs, kad ateities istorikai „galės pasakyti, jog Lietuva įveikė krizę stojiškai, kantriai ir oriai, kaip jau daugybę kartų savo istorijoje.“

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, pagerbti 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto signatarai ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaraciją pasirašę signatarai – padėta gėlių jų palaidojimo vietose.

Antradienio rytą Nepriklausomybės Akto signatarų atminimas pagerbtas sostinės Rasų kapinėse.

Pagarbą valstybės kūrėjams atidavė prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene, Seimo pirmininkė Vitorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Elta

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite