Angle down Atgal

G. Nausėda provokacija vadina A. Lukašenkos grasinimus uždaryti sieną, perspėja dėl atsako

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda provokacija pavadino Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos grasinimus uždaryti sieną, tačiau kartu perspėjo dėl veidrodinio atsako, jei toks sprendimas būtų priimtas.

„Manau, kad tai provokacija, be konkretaus pagrindo. Kai kurių šalių valdžia tiesiog pamiršta, kad tarptautiniuose santykiuose galioja veidrodinis principas – sienas galima uždaryti iš abiejų pusių“, – pranešime spaudai teigė G. Nausėda.

Apie sienų su Lietuva ir Lenkija uždarymą A. Lukašenka paskelbė ketvirtadienį, tačiau pasieniečiai teigia, kad judėjimas per pasienio punktus penktadienį vyksta įprasta tvarka.

Padėtį Baltarusijoje G. Nausėda aptarė telefonu su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) ir pakvietė Lenkiją prisidėti prie Baltijos šalių įvestų sankcijų A. Lukašenkui ir jo režimo pareigūnams.

„Lenkija pakviesta prisijungti prie regioninių sankcijų paskelbimo ir taip pademonstruoti solidarumą su agresiją ir politinį susidorojimą patiriančia Baltarusijos pilietine visuomene. Lenkijos vadovas teigė svarstantis nacionalinių sankcijų įvedimą Baltarusijai“, – rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Anot pranešimo, Lietuva ir Lenkija kartu pasiryžusios skatinti ES šalis greičiau susitarti dėl sankcijų Baltarusijai ES mastu.

Prezidentai sutarė gyvai susitikti lapkričio mėnesio pabaigoje, po Lietuvos Seimo rinkimų. Susitikimu žadama pažymėti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-ąsias gimimo metines.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite