Angle down Atgal

G. Nausėda: nelegalių migrantų iš Baltarusijos problema yra visos ES problema

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog nelegalių migrantų iš Baltarusijos problema yra visos Europos Sąjungos (ES) problema. 

Pasak jo, reaguojant į išaugusius nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos į Lietuvą būtina stiprinti ES išorinių sienų apsaugą ir numatyti daugiau pajėgumų.

„Šiandien kelsiu klausimą Europos Vadovų Taryboje, kad sustiprinta būtų Europos Sąjungos išorinių sienų apsauga, skirta papildomai pajėgumų, kad galėtume efektyviai spręsti klausimus, susijusius su migrantų antplūdžiu“, – ketvirtadienį žurnalistams Briuselyje prieš ES šalių vadovų susitikimą sakė G. Nausėda.

„Priimti į guminį maištą jų negalime, nes neturime tam tinkamų pajėgumų ir turime kuo greičiau išspręsti šitą problemą, nes ji tampa visos Europos Sąjungos problema“, – pridūrė jis.

ES šalių lyderiai ketvirtadienį žadėjo aptarti migracijos klausimus, pastaraisiais metais keliančius galvos skausmą Europai, ypač pietinėms šalims.

„Ši problema įgyja ne tik Pietų kontekstą, bet ir Rytų kontekstą ir Lietuva yra tiesiogiai įtraukta. Baltarusijos režimas pasirinko beveik oficialia savo politika siųsti migrantus per Lietuvos teritoriją į Europos Sąjungą ir gąsdina mus, kad galės ta pati daryti ir su narkotikais“, – kalbėjo šalies vadovas.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai atvyko apie pusė tūkstančio migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų valstybių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite