Angle down Atgal

G. Nausėda linki sėkmės I. Šimonytei imantis būsimos Vyriausybės vadovės vaidmens

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina konservatorius su pergale rinkimuose bei linki sėkmės Ingridai Šimonytei imantis vadovauti būsimai Vyriausybei.

„Pasveikinau Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus su pergale rinkimuose, kuria abejoti netenka. Kai ši partija pateikė savo kandidate į premjerus I. Šimonytę, manau, kad yra visiškai logiška palinkėti I. Šimonytei sėkmės premjero poste. Tačiau iki tol reikia atlikti visus būtinus darbus dėl koalicijos formavimo ir dėl ministrų portfelių pasidalijimo“, – po susitikimų su partijų vadovais pirmadienį sakė G. Nausėda.

Su į parlamentą išrinktų partijų vadovais susitikęs prezidentas teigė galintis konstatuoti, kad „tiek valdančiosios koalicijos partijos, tiek būsimosios opozicijos partijos, jų atstovai, jau pamiršo rinkimų batalijas ir yra nusiteikę dirbti konstruktyviai, kas opozicijoje, o kas valdančiojoje koalicijoje“.

Kalbėdamas apie būsimos Vyriausybės formavimą šalies vadovas teigė, kad reikalavimai ministrams bus patirtis, politinė valia ir gebėjimas per kadenciją atlikti numatytus darbus.

Klausiamas, ar aptarė galimas kandidatūras vadovauti Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijoms, G. Nausėda teigė, kad kai kurios pavardės nuskambėjo, bet jas įvardinti dar gerokai per anksti.

„Neslėpsiu, buvo kalbama ir apie vieną kitą pavardę, bet šiandien būtų  mažiausiai nerimta šias pavardes traktuoti kaip iškaltas akmenyje. Dar turi būti bendras susitarimas, kokiai partijai kokia ministerija atitenka, kas imsis atsakingų pareigų Seime, konkrečiai Seimo pirmininko postas kam atiteks, čia dar reikia nueiti nemažą kelią, kad mes visu rimtumu imtumės pavardžių, asmenybių“, – kalbėjo šalies vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad be Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų jam taip pat ypač svarbu bus, kas vadovaus Sveikatos apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoms, „nes nuo šių sektorių didele dalimi priklausys Lietuvos ateitis“.

G. Nausėda taip pat tvirtino, kad su būsima dešiniųjų koalicija tikisi sutarti dėl gerovės valstybės vizijos, ragino nepamiršti ir rinkėjų, kurie balsavo už dešiniųjų oponentus, lūkesčių.

„Kalbėjome, kaip partijos įsivaizduoja gerovės valstybę, ar mes kalbame ta pačia kalba, apie tą patį turinį, tik skirtingais terminais, ir galiu tiesiog pozityviai konstatuoti, kad visi matome Lietuvos ateitį panašiai. Lietuva privalo būti žalia, inovatyvi, socialinę taiką garantuojanti valstybė, o šito negalima pasiekti nemažinant socialinės regioninės atskirties, kuri šiuo metu yra labai didelė“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Priemonės, instrumentai, metodai čia yra antraeilis dalykas, svarbiausia yra prioritetai, ir aš tikiu, kad prioritetų klausimu mes su nauja valdančiąją dauguma sutarsime“, – pridūrė prezidentas.

Anot jo, vis dar tenka konstatuoti, kad Lietuva „nėra vienalytė, yra didžiųjų miestų rinkėjas, yra regionų rinkėjas, ir kad tie balsai kartais pasidalina per pusę“.

„Tai nėra blogai, jeigu rinkimus laimėjusios partijos priims domėn tą faktą, kad didelė dalis rinkėjų pageidautų ir kairiosios politikos tam tikrų elementų ir atskirties mažinimo“, – teigė prezidentas.

Iki šiol opozicijoje buvę konservatoriai sekmadienį laimėjo Seimo rinkimus iškovoję 50 mandatų ir pradėjo derybas dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Šios jėgos, premjere siūlančios Ingridą Šimonytę, turėtų 74 narių daugumą Seime. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite