Angle down Atgal

G. Nausėda: Lietuva yra pasiruošusi tarpininkauti, kad kraujo praliejimas Baltarusijoje liautųsi

 Lietuva yra pasiruošusi tarpininkauti, kad kraujo praliejimas Baltarusijoje liautųsi, sakė prezidentas Gitanas Nausėda po telefoninio pokalbio su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu. Lietuvos vadovas su juo antradienį aptarė sudėtingą politinę situaciją Baltarusijoje.

Prezidentas paragino Europos Sąjungos institucijas aktyviai reaguoti į situaciją Baltarusijoje bei imtis lyderystės, užtikrinant stabilumo palaikymą Baltarusijoje, pagarbą demokratinėms vertybėms ir žmogaus teisėms bei laisvėms.

„Šiandieninio pokalbio metu su Charlesu Micheliu akcentavau, kad laiko laukti nėra, kad reikia ieškoti būdų, kaip greičiau imtis tarpininko vaidmens. Tų būdų yra įvairių ir pažadėjome vienas kitam palaikyti tiesioginį kontaktą. Jis taip pat pažadėjo grįžti su pasiūlymais dėl galimybės pasiųsti ES atstovą tiesiogiai derėtis su Baltarusijos valdžia, organizuoti aukšto lygio ministrų konferenciją.EVT posėdis yra galima alternatyva", – teigė Prezidentūros išplatintame komentare G. Nausėda.

Kartu šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi tarpininkauti siekiant stabilizuoti padėti Baltarusijoje.

„Lietuva yra pasirengusi tarpininkauti šiam procesui – mus įpareigoja ir mūsų istorinis artumas, ir kaimynystė, ir faktas, kad esame suteikę prieglobstį opozicijos lyderiams“, – teigė G. Nausėda.

„Imsimės visų įmanomų priemonių diplomatiniu lygiu užmegzti kontaktą su visomis pusėmis, kad tarpininkavimo procesas būtų efektyvus“,– akcentavo jis.

Šalies vadovas situaciją Baltarusijoje įvardino kaip ypač rimtą ir keliančią susirūpinimą ne tik Lietuvai, bet visai Europos Sąjungai.

Prezidentas paragino Ch. Michelį surengti neeilinę Europos Vadovų Tarybos sesiją, kurioje būtų svarstomos priemonės stabilizuoti situaciją Baltarusijoje bei aptarti poveikio svertus.

Kaip skelbia Prezidentūra, EVT pirmininkas teigė suprantąs situacijos Baltarusijoje rimtumą ir patikino, kad per artimiausias dienas informuos apie galimybę surengti tokį Vadovų susitikimą bei kitų ES dispozicijoje esančių instrumentų naudojimo galimybes. 

Lietuvos vadovas informavo Ch. Michelį apie Sviatlanos Cichanouskajos atvykimą į Lietuvą ir patikino palaikąs ryšį su jos aplinkos žmonėmis. Prezidento teigimu, Lietuva pasiruošusi suteikti prieglobstį Baltarusijos opozicijos atstovei bei jos šeimai, iki ji apsispręs dėl tolesnės politinės ir asmeninės veiklos.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite