Angle down Atgal

G. Nausėda: karantinavimo sąlygos turi būti griežtinamos

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad būtina griežtinti karantinavimo sąlygas ir dėti pastangas, kad centrinės valdžios sprendimai su savivaldybėmis būtų suderinti dar ankstyvajame etape. To nepadarius, akcentuoja prezidentas, pasitikėjimas koronaviruso sukeltą krizę sprendžiančiomis valdžios institucijomis tik didės.

„Aš manau, kad nebegalime gyventi, kada priimami sprendimai, o po to bandoma juos koreguoti atsižvelgiant į savivaldybių pastabas. Ankstyvajame etape turi būti sutarta, ar yra pakankamai pasirengta tokiam sprendimui, nes bet kokios implikacijos, bet kokie nepasisekimai ar konfliktai tik mažina pasitikėjimą valdžios institucijomis“, – pabrėžė jis.

Pasak jo, šiuo metu esama nemažai spragų Vyriausybei koordinuojant sprendimus su savivaldybėmis.

„Turi būti skuba, bet ne skubotumas. Mes turime skubiai priiminėti sprendimus, nes situacija neleidžia mums lūkuriuoti. Kita vertus, tai neturi vykti stichiškai, neapgalvojus pasekmių ir ypač nesuderinus veiksmų su kitomis valdžios institucijomis“, – sakė G. Nausėda po susitikimo su žvalgybų vadovais.

Kartu, užsiminė prezidentas, Lietuvoje turi būti griežtinamos karantinavimo sąlygos.

„Mes turime tikrai griežtinti karantinavimo sąlygas, kadangi matome pernelyg daug pavyzdžių, kuomet jos ignoruojamos arba jų nesilaikoma“, – sakė G. Nausėda.

Antradienį įsigaliojusi prievolė numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys, net tie, kurie neturi koronaviruso simptomų, privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių parūpintose patalpose. Praėjus vienai tokio karantinavimo dienai, policija pranešė, kad kilo konfliktas tarp izoliuotų asmenų, jo metu peiliu buvo sužalotas vyras. Savivaldybės išreiškė skepsį tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite